Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci ostrzegają o narastającym procederze oszustwa. Chodzi o ofertę pracy w charakterze kuriera

Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegają przed narastającym procederem oszustw metodą „na kuriera”. W popularnych serwisach z ogłoszeniami przestępcy coraz częściej oferują pracę w charakterze kuriera za granicą, zwłaszcza w Niemczech.

Oszuści proponują pozornie atrakcyjne warunki pracy: umowę o pracę, wynagrodzenie płatne z góry oraz samochód i telefon służbowy. Przestępcy wykorzystują fałszywe dokumenty (np. listy przewozowe znanych firm spedycyjnych) mające wywołać wrażenie, że zainteresowany będzie pracownikiem legalnej firmy przewozowej.

W rzeczywistości praca „kuriera” polega na przewożeniu towarów i mienia pochodzących z działalności przestępczej, głównie w wyniku oszustw i wyłudzeń. Konsekwencją jest pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za granicą, a powoływanie się na rzekomy brak świadomości uczestnictwa w przestępstwie nie jest traktowane jako usprawiedliwienie.

Zachowaj ostrożność!

Weryfikuj i sprawdzaj informacje i dokumenty, zwłaszcza jeśli oferta pracy jest podejrzanie atrakcyjna! Nie pozwól się oszukać!

7 komentarzy

  1. Sama praca w tym charakterze za stawki proponowane przez np. poczte polską są oszustwem wobec potencjalnych pracowników.

  2. Zarobki za granicą to nie żadne kokosy..!!

  3. Łun był za granico przywióz pieniędzy dużo ale że spał w kontenerze i jadł zupki chińskie przez pół roku i pracował po dwanaście godzin sześć dni w tygodniu nikomu ani słowa.

Dodaj komentarz

Z kraju