Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci nadal prowadzą kontrole obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych, sklepach i autobusach (zdjęcia)

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem policjanci z lubelskiego garnizonu prowadzą liczne kontrole w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz lokalach gastronomicznych czy autobusach. Jak informują mundurowi, osoby naruszając przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci na terenie całego województwa lubelskiego prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Zwracają głównie uwagę na zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Mundurowi odwiedzają głównie sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe, punkty gastronomiczne, a także sprawdzają pojazdy komunikacji miejskiej.

– Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.: na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.) w szkołach i na uczelniach w czasie przerw między lekcjami i zajęciami, chyba że inaczej postanowi kierujący podmiotem – informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa?

Na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem, w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.

Ważne! Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: *całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, *niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, *trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, *zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Policjanci nadal prowadzą kontrole obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych, sklepach i autobusach (zdjęcia)

Policjanci nadal prowadzą kontrole obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych, sklepach i autobusach (zdjęcia)

(fot. KWP Lublin)

91 komentarzy

  1. Mam propozycję żeby lekarze zaczęli przyjmować chorych jak powinni robić, a nie udawać, że leczą przez telefon. Wszystko jest postawione na głowie, albo w myśl hasła ratuj się kto może. A policja niech się weźmie za łapanie bandytów.

  2. Pod przykrywką zwykłej grypy niszczą gospodarki świata.

    • Masz racje!Z Ludzi robi się BANKRUTÓW STOPNIOWO.Przez STRACH Ludzie będą chorować i wydają kasę na zbędne rzeczy a przy okazji mamy SZTUCZNĄ INFLACJE – ALE TO JEST ZAMIERZONE, żeby wycofać gotówkę z Obiegu

  3. PYTANIE DO REDAKCJI. Gdzie w woj. lubelskim znajduje się kantor sieci PROMES? Czy (fot. KWP Lublin) oznacza że zdjęcia dostarczyła policja z woj. lubelskiego?

  4. Tylko sądy trochę inaczej wiidza świadome podduszanie się w masce jest nie legalne!!

  5. No i co ? Chcą mandat wlepić to się odmawia, przychodzi pismo o grzywnie, piszesz do sądu pisemko dostępne na internecie i umarzają:D takie to polskie prawo 😀 hahah

  6. Albo się kulsony nudzą, albo polskie łady kasy szukają….

  7. wstyd byc teraz niebieskim

  8. A ja powiem tak: Milicjanty, pocałujta pstre koze w łyse d*pe! Trzy razy mi mandat próbowaliście wlepić i jakoś nic z tego nie wyszlo!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo