Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pół Polski od nas kupuje. Zmuszeni jesteśmy robić zapisy!

„Swojskie wyroby od Jasia”. Pod takim szyldem Jan i Grażyna Kęskowie produkują naturalne wędliny w przydomowej masarni w Dobrosławowie koło Puław. Robią to modelowo, jak dawniej, z mięsa z własnego gospodarstwa rolnego.

Nie narzekają na brak klientów, wręcz przeciwnie, sprzedaż prowadzą na zapisy. Jak mówią, smaki ich wędlin zna już pół Polski. Zapraszamy do odsłuchania podkastu.

Komentarze, opinie, propozycje ciekawych tematów i rozmów do następnych podkastów prosimy przesyłać na nasz adres mailowy: [email protected]

(fot. i podkast Zbigniew Pacholik)

 

Pół Polski od nas kupuje. Zmuszeni jesteśmy robić zapisy!

 

Pół Polski od nas kupuje. Zmuszeni jesteśmy robić zapisy!

12 komentarzy

 1. Robią to modelowo, jak dawniej, z mięsa z własnego gospodarstwa rolnego.
  Na polski tłumacząc: hodują np.świnki, potem świnki są szlachtowane, stają się wieprzowinką i wtedy jest przerabiana na wędliny, że palce lizać.

  • racja, to normalne jak ze świerszczem, hodują świerszcze, potem świerszcze są szlachtowane, mielą z flakami, stają się mąką i wtedy są przerabiane na mąkę i wyroby, że palce lizać.

 2. Jest kilka takich wędlinialni. I są tam naprawdę znakomite pachnące dymem z prawdiwej wędzarni wędliny.

 3. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś modelowo świnka dostawała tłuczkiem od kartofli w łeb, a potem bywa, że kilka razy celowano żeby trafić ją w serce i urzynano łeb.
  W ten sposób stawała się wieprzowiną.

  • trollu nie troluj, nie tłuczkiem tylko obuchem, i nikt nie trafiał w serce, tylko podrzynało się gardło. Masz Ty pojęcie…

  • Akurat najpierw obuchem w łeb się świnie biło a następnie podcinali tętnice szyjną. Kilka chwil i po świni. Ale to było dawniej. Teraz wystarczy pistolet pneumatyczny do uboju. Strzał i szpikulec przebija mózg w ułamku sekundy.

 4. Pani na fotce tak zadowolona przed, czy po pozbawieniu życia wieprzowinki ?

 5. Haha te wasze komentarze broniące zwierząt hodowanych na mięso są zabawne… Gdyby nie to mięso to by was na świecie nie było…. W każdej dziedzinie życia teraz najmodniejsze są przewroty, na siłę pokazywane że trzeba żyć na odwrót nie mając alternatywy.

 6. Jan i Grażyna?
  Biere w ciemno! ???

 7. Co za jołopy w komentarzach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo