Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za kierowcą dostawczaka. Zza kierownicy pojazdu mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego

W miniony wtorek inspektorzy transportu drogowego z Lublina po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy oraz był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Z tego powodu, został on przekazany policjantom i skierowany prosto do zakładu karnego.

W okolicach miejscowości Chojno Nowe w powiecie chełmskim, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wytypowali do kontroli samochód dostawczy, który podejrzewali o przeciążenie. Kierowca, który kierował pojazdem, zignorował wyraźne sygnały inspektora i uciekł z miejsca kontroli. Rozpoczęto pościg, w trakcie którego kierowca próbował zmylić inspektorów, skręcając w boczną asfaltową drogę, a następnie w drogę gruntową. W końcu porzucił samochód w okolicach miejscowości Romanówka i uciekł pieszo w stronę opuszczonych zabudowań i gęstych zarośli.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wraz z inspektorami rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Po kilkunastu minutach natrafiono na mężczyznę, który okazał się kierowcą uciekającego pojazdu. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, ale przyznał się do swojego czynu. Po sprawdzeniu jego tożsamości w systemach rejestrów państwowych okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy oraz jest poszukiwany za wcześniej popełnione przestępstwa. Ponadto powinien stawić się w zakładzie karnym, aby odbyć karę pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni o zdarzeniu i po przyjeździe na miejsce zatrzymali kierowcę. Warto zaznaczyć, że mężczyzna dopuścił się kilku przestępstw, w tym niezatrzymania się do kontroli i ucieczki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto, kierowanie pojazdem z aktywnym zakazem to kolejne przestępstwo, za które grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. ITD)

9 komentarzy

  1. … podwójna kara dla janusza od biznesu który dał auto kierowcy z zakazem

  2. Z tego wynika źe do końca źycia będzie odrabiał zaległości w ZK , ale kiedyś moźe będzie amnestia to darują przewinnienia .

  3. Był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, bo musiał czekać w kolejce, ale jak rozbudują więzienia w Chełmie, Opolu Lubelskim i inne w Polsce będzie mógł załapać się do odsiadki, prosto z sali sądowej.
    Chyba, że ci z PiS’u zaklepią miejsca dla siebie.

  4. Kierujący dostawczakiem z tyloma przewinieniami. W weekendy pewnie jeszcze na rowerze jeździ.

    • Nie, w weekendy modlił się żarliwie, żeby go jeszcze z tydzień nie „zabezpieczyli”.

  5. Paradoks-odbywał karę na wolności w postaci pracy a teraz w nagrodę będą mu kazać nic nie robić…

  6. Idzie do więzienia w celu odbycia (hyhyhy) kary

Dodaj komentarz

Z kraju