690 680 960

Podróżujesz komunikacją miejską? To ważne informacje dotyczące powakacyjnych rozkładów jazdy

Za kilka dni wchodzi w życie nowy powakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Rozkłady ważne od 1 września są już dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Jak informuje ZTM Lublin, założeniem nowego rozkładu jest wzmocnienie komunikacji miejskiej poprzez uruchomienie dodatkowych kursów na wybranych liniach. Ponadto pojawią się minutowe przesunięcia odjazdów w celu poprawy koordynacji odjazdów linii kursujących wspólnymi odcinkami tras.

Nastąpi także korekta międzyprzystankowych czasów przejazdu w celu zwiększenia punktualności kursowania. Z uwagi na powyższe, przed podróżą pasażerowie powinni zapoznać się ze zmianami.

Linie nr 54 i 154 będą kursować również w weekend. W soboty i dni świąteczne zmieni się obsługa zalewu Zemborzyckiego – wybrane kursy linii nr 15 będą dojeżdżały do przystanku Dąbrowa. Przywrócone zostaje kursowanie linii nr 912 i 922.

Nastąpi również wydłużenie wybranych kursów linii nr 5 do Mełgwi (przywrócenie rozkładu jazdy obowiązującego do 30 czerwca). Przystanki Majdanek-pomnik 01 i 02 staną się przystankami „na żądanie”.

Aktualne rozkłady jazdy pasażerowie znajdą m.in. na stronie Zarządu Transportu Miejskiej w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Dziękuję za informacje, bo jak sie „czternastka” skończy, a paliwo znów zdrożeje, to i ja z pokorą pokłonię się trajtkom.
  Póki jakiejś „piętastki” nie dadzą, nie będie z czym podskaiwać.
  No chyba, że przed wyborami coś tam pstrykną…

 2. „””Ponadto pojawią się minutowe przesunięcia odjazdów w celu poprawy koordynacji odjazdów linii kursujących wspólnymi odcinkami tras.”””
  czy to znaczy ,że jednocześnie na przystanek podjadą 4 czy 5 wozów?
  jeśli tak to te przesunięcia są potrzebne ja zającowi dzwonek

 3. Przecież to już co najmniej z 5 lat tak poprawiają że kiedyś obłożone ponad 100proc od 5 lat jeździ tym może z 60proc. Dziwne. Albo im pouciekali pasażerowie albo po prostu autobusów i. Trolejbusów jest za dużo. Coś tu nie gra skoro nawet w najgorszych godzinach szczytu nie ma nawet 70proc obłożenia , a często jest mniej niż pół przegubowca w środku XD. Co to ludzie pouciekali z LBN???

  • Nie pouciekali ale zrezygnowali z jazdy mpk. Bilety drogie a rozkład jazdy to jakiś absurd. Samochodem do pracy jadę 10 min, autobusem z przesiadka ponad 40 min. Powrót jeszcze gorzej bo ja się spóźnię na przesiadkę muszę czekać ponad 20 min na kolejny autobus. Tyle na piechotę się przejdzie.

   • Ja mam dokładnie ten sam problem. Nie opłaca się jeździć mpkami bo za długo się wszędzie na nie czeka

 4. to jako kierowca w MPKu mam pytanie, czy dalej np na 47 z placu Singera na targ na Ruskiej przez caly dzien bedzie minuta?

 5. Nooo, u mnie na ulicy dodali na trzy linie JEDEN dodatkowy kurs. Szkoda było drukowania, można było długopisem dopisać. I byłaby oszczędność

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas