Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podjechał do nietrzeźwego mężczyzny i ukradł mu telefon. Taksówkarz stanie przed sądem (wideo)

Taksówkarz wkrótce stanie przed sądem za swój czyn, którego dokonał wczoraj nad ranem na jednej z ulic Krakowa. Całość zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem około godziny 4:00 w Krakowie. Pracownik obsługujący miejski monitoring zauważył mężczyznę idącego chodnikiem, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, który w pewnym momencie potknął się i przewrócił. Po chwili mężczyzna chciał jeszcze gdzieś zadzwonić, jednak telefon wypadł mu ręki i upadł na chodnik. Na miejsce został skierowany patrol straży miejskiej.

Przed przyjazdem strażników, pojawiła się tam taksówka, z której wysiadł kierowca i rozglądając się czy dookoła nie ma kamer i przechodniów, kucnął obok siedzącego mężczyzny, a następnie zabrał telefon z chodnika, po czym wsiadł do swojego auta i odjechał.

Policjanci dzięki współpracy z operatorem monitoringu kilkadziesiąt minut później zatrzymali złodzieja. Jak się okazało taksówkarz w międzyczasie zdążył ukryć skradziony telefon w bramie kamienicy, w której mieszkał.

Telefon warty prawie 1400 złotych wrócił już do prawowitego właściciela. 63-letni taksówkarz usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Kraków)

21 komentarzy

 1. Niech do emerytury posiedzi w ZK.

 2. Powinien dostać wyrok kradzieży duży mandat i zabrać licencję sałaciaża. Na pewno już nie jedną osobę tak skroił. Darmo po nocach nie jeżdzi.

 3. Pijanych kroja rowniez wrząc, z Uber i taxify cene znamy od razu przed przejazdem a zaswiadczenie o nie karalnosci wymagaja wiec nie pojezdzi i z nimi

 4. Chytra złodziejska złotówa

 5. Nie obrażaj ludzi! Że tacy ludzie jak ty mają dostęp do internetu i prawo wypowiadania się 🙁

 6. Licencję powinien mieć zabraną tej samej nocy!

 7. Jak zrobić sok z buraka?

  Marka auta którym porusza się taksówkarz mówi wszystko!!!!!!!!

 8. Większość sałaciarzy to złodzieje

 9. Widać, że nie zrzeszona menda. Nie pamiętam żebym kiedyś jechał taksówką tej marki. Z buta bym wolał iść z końca miasta.

Z kraju