Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pod podłogą domu znalazł skorodowany pocisk artyleryjski

Podczas remontu domu właściciel pod podłogą natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski. O znalezisku natychmiast powiadomił policję. Mundurowi zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki wojskowej.

Wczoraj po godzinie 10.00 tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku w jednym z domów w gminie Lubycza Królewska.

– Jak ustalili policjanci mieszkaniec, który wykonywał remont domu zauważył, że pod podłogą znajduje się pocisk. Mężczyzna zachował się prawidłowo i o swoim odkryciu powiadomił służby. Okazało się, że niewybuch o kalibrze 40 mm pochodzi z czasów II wojny światowej – relacjonuje aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej Policji.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przybycia specjalnej jednostki, która zabrała pocisk w celu zneutralizowania go. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty.

Pamiętajmy!

Znaleziska przypominające niewybuchy nie wolno dotykać, przenosić i rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą wyspecjalizowaną jednostkę – saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport