Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pobiegli w szczytnym celu. Jak co roku wśród uczestników nie brakowało Mikołajów, śnieżynek i elfów (zdjęcia)

Już po raz 8. na ulicach Świdnika odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Wydarzenie miało wymiar charytatywny, w tym roku wspierano 6-letnią Lenkę.

W niedzielę w Świdniku odbył się VIII Charytatywny Bieg Mikołajkowy i Marsz Nordic Walking. Tegoroczne wydarzenie dedykowane było 6-letniej Lence. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W tej charytatywnej akcji wzięło udział 600 osób. Tradycyjnie już wiele z nich przywdziało stroje Mikołajów, śnieżynek, były też renifery, elfy, bałwanki, i wiele innych. Uczestnicy pokonali liczącą 5-kilometrów trasę, wyznaczoną głównymi ulicami miasta.

Cały dochód uzyskany z opłat startowych został przeznaczony na rehabilitację Lenki. Dziewczynka codziennie wraz z rodzicami zmaga się ze skutkami choroby, spędzając godziny na ćwiczeniach i rehabilitacji. Jak wszystkie dzieci chce być aktywna, bawić się i rozrabiać, lecz nie do końca rozumie dlaczego nie zawsze może tak robić. Aby Lenka dogoniła swych rówieśników potrzebne są środki na rehabilitację, ortezy, specjalistyczne buty i odpowiedni sprzęt, opiekę medyczną oraz wymagane zabiegi.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia zbierane były środki do puszek, zorganizowano też kiermasz, na którym kupić można było m.in. pyszne ciasta. Środki zebrane w ten sposób również trafiły na konto dziewczynki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, zarówno biegu jak i marszu, a także najliczniejsze drużyny, otrzymali puchary. Nie zabrakło też upominków dla osób w najlepszym przebraniu.

(fot. swidnik.pl)

4 komentarze

  1. Najlepiej zrobić po jednym zdjęciu na stronę, wtedy będzie jeszcze większa oglądalność reklam, żenada

  2. 600 osób. Świdnik – szacuneczek [kciuk w górę]

  3. Tadzik ze swidnika sprzedal

    Co to są ortezy??