Po tragicznej śmierci 16-latka Lubelski Ruch Antyłowiecki zorganizuje pikietę przed siedzibą związku łowieckiego

Członkowie Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego przedstawią przed siedzibą Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego swoje stanowisko na temat tragicznej śmierci 16-latka, który został zastrzelony w Kluczkowicach. Zapalą też symboliczny znicz.

We wtorek po południu przed siedzibą Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Czystej w Lublinie spotkają się członkowie Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego. Przedstawią swoje stanowisko na temat tragicznej śmierci 16-latka, który został zastrzelony w Kluczkowicach. Całość ma być transmitowana na profilu facebookowym LRA. Zapalony ma zostać również symboliczny znicz.

– Jako grupa mająca ogromną styczność z myśliwymi chcemy podkreślić jak bardzo ten śmiertelny wypadek dotyczy nas wszystkich. Myśliwi stanowią zagrożenie dla społeczeństwa przez brak regularnych badań o ile takie są oraz nieprzestrzegania prawa, Prawa Łowieckiego, a nawet jego bezkarnego łamania. Nie ponosząc surowych kar, a jako kolesiowska grupa PZŁ umywa ręce – wyjaśniają przedstawiciele organizacji.

Przypomnijmy, 16-latek wraz z dwoma kolegami udali się wieczorem do sadu na jabłka. W pewnym momencie podjechał samochód i padł strzał. Chłopaka nie udało się uratować. Sprawca uciekł. Policjanci zatrzymali 51-letniego Dariusza Ch., który posiadał broń legalnie, gdyż był myśliwym, członkiem jednego z kół łowieckich. Jak wyjaśniał mężczyzna, sądził, że celuje do dzika. Myśliwi tłumaczą, że Dariusz Ch. był zwykłym kłusownikiem, gdyż złamał wszelkie możliwe normy i zasady obowiązujące w trakcie polowań.

(fot. Polsat)

31 komentarzy

 1. Psy szczekają karawana idzie dalej.Myślistwo było,jest i będzie.Żadna grupa oszołomów tego nie zmieni.Wszędzie znajdą się czarne owce,szczególnie niektórzy milicjanci przyzwyczajeni do „władzy” i poczucia bezkarności.

  • Skoro wybiliśmy wilki, a saren do końca nie, to myśliwi są potrzebni do redukcji pogłowia, bo w naturalny sposób to się nie dokona. Szkoda, że lewactwo przywraca bobry tam, gdzie nie ma ich od przeszło 200 lat. Teraz to tylko szkodniki. A myśliwi i tak za mało strzelają, zobaczcie na wzrost pogłowia dzików czy łosi, ile jest wypadków z ich udziałem?

   • Jeżeli myśliwi nie umieją zapanować nad wzrostem pogłowia , to po kiego QUJA ten związek mają ?
    Żeby pod pretekstem bycia członkiem koła łowieckiego mieć gdzie ” uciekać ” z domu by mieć gdzie się nachlać ?
    Jeden z takich skutków widzimy . Niewinny dzieciak padł ofiarą takiego myśliwego .
    Ciekawe ileż to takim przypadkom gdzie były ofiary śmiertelne ” ukręcono łeb ” gdy panowała cenzura , a ” elity ” z flintami bawiły się po lasach .

 2. a co powiecie anty na smierc kilkuset kierowcow po zderzeniu z łosiami jeleniami sarnami dzikami etc. no co– mnozyc wszystko by było jeszcze gorzej a co powiecie setkom inwalidow takich wypadkow??? no co?????

 3. oko za oko

 4. Raczej wykorzystanie sytuacji żeby rozbroić jeszcze bardziej Polaków, tak jak w stanach rozbrajają, w wiadomym celu.

 5. ciekawi mnie czy ci anty, niby obrońcy zwierząt kiedykolwiek powiesili chociażby skórkę słoniny dla sikorek…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika