Po pijanemu, bez prawa jazdy wiozła dzieci do szkoły

Po pijanemu, bez prawa jazdy, bez fotelików – w taki oto sposób do szkoły przewoziła dzieci kobieta z powiatu opolskiego.

W środę rano do dyżurnego Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim zadzwonił świadek, który zgłosił, ze najprawdopodobniej pijana kierująca wioząc dwójkę dzieci porusza się samochodem po jednej z dróg w miejscowości Kamień w gminie Łaziska. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

Funkcjonariusze po chwili dostrzegli jadący w ich kierunku opisywany wcześniej pojazd. Po zatrzymaniu go do kontroli, zauważyli w środku dwoje małych dzieci, które podróżowały bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Auto nie posiadało fotelików dla dzieci a te nie były nawet przypięte pasami bezpieczeństwa.

Podczas kontroli kierującej samochodem 29-letniej mieszkanki powiatu opolskiego, okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie wykazało, że kobieta ma prawie promil alkoholu w organizmie. Została więc zatrzymana, zaś jej córki w wieku 6 i 7 lat przekazano pod opiekę kuzyna, który zobowiązał się odwieźć je do szkoły.

Kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz przewożenie dzieci bez fotelika samochodowego. Policjanci przesłali również informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają czy 29-latka nie naraziła swoim postępowaniem dzieci na niebezpieczeństwo.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!