Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po ostatnich opadach śniegu, służby zapomniały o odśnieżeniu

Pomimo, iż jutro mija tydzień od ostatnich opadów śniegu, w wielu miejscach zapomniano o obowiązku odśnieżania chodników, dróg i parkingów. Cały czas nadsyłacie do nas informacje ze zdjęciami i materiałami wideo, które postanowiliśmy opublikować.

Są miejsca w Lublinie i regionie, o których zapomniały służby miejskiej lub zarządcy terenów, czy też służby drogowe. Od początku tygodnia alarmujecie nas o tym, przesyłając filmy i zdjęcia.

Jeszcze wczoraj przystanek na al. Sikorskiego 5 i chodnik wyglądały tak jak na zdjęciach. Czytelnik Robert chciałby za naszym pośrednictwem zasygnalizować służbom miejskim, że nieodśnieżone był chodniki przy ul. Północnej, na odcinku pomiędzy ul. Koncertową a ul. Ducha.

– Ogólnie wyglądały one jakby ktoś zapomniał zakontraktować odśnieżania chodników wokół nowego wiaduktu na al. Solidarności. Piszę, bo jest środa, nie pada od trzech dni, a we wtorek urzędnicy informowali, że miasto wydało ponad 600 tysięcy na odśnieżanie po piątkowych opadach. A jak dzwoniłem do straży miejskiej, to uzyskałem informację, że ona nie interweniuje i nie nakłada kar na chodnikach należących do miasta – informuje pan Robert.

Dzisiaj od naszych Czytelników otrzymaliśmy zgłoszenie o karygodnym stanie parkingów i podjazdów przy szpitalu w rejonie ul. Jaczewskiego. Czas potrzebny na odebranie osoby poruszającej się na wózku i opuszczenie parkingu przy takim zaśnieżeniu sprawił, że nasz Czytelnik musiał zapłacić za parkowanie 4 zł, ponieważ nie był w stanie opuścić parkingu w regulaminowym darmowym czasie.

Kolejne zgłoszenia dotyczyły dróg w regionie. Pan Sebastian nagrał obecny stan nawierzchni na trasie Tomaszów Lubelski – Ulhówek. Widać wyraźnie, że droga niemal cała pokryta jest śniegiem i lodem.

Jeżeli w waszym rejonie jest problem z przejazdem lub chcecie zasygnalizować nieodśnieżone chodniki lub drogi – piszcie na naszego maila lub wyślijcie informację ze zdjęciami przez naszą stronę na Facebooku.

2018-03-22 16:49:01
(fot. wideo nadesłane Robert, Sebastian)

29 komentarzy

  1. „jutro mija tydzień od ostatnich opadów śniegu”
    Nie to żebym się czepiał ale przedwczoraj ostatnio padało i to całkiem sporo

  2. Na balladyny przed szkołą również scieżka w śniegu po kostki, brawo miasto po raz kolejny !

    • chłopie co ty się tak podniecasz tą Balladyny przecież tak wygląda pół Kaliny i Tatary, niestety żyjemy w takim mieście jakim żyjemy i będzie się to zmieniać niestety powoli, ale taka Balladyny nie jest wyjątkiem. Chociaż nowa fontanna i inne tego typu gadżety to zbędne wydatki

  3. Kasa co była przeznaczona na odśnieżanie już podzielona między złodziejami …..trzeba czekać na słońce

  4. Zuk i tak w radiu powie, ze miasto jest swietnie przygotowane na opady sniegu i na odsniezanie ulic i chodnikow, jaki on jest smieszny hahah

  5. Wójt Niedrzwicy woli się na imprezach przedwyborczych lansować niż zadbać o odśnieżanie. Przez dobrych kilka dni nie dało się po wsi ani chodzić ani jeździć.

Z kraju