Duże zainteresowanie Targami Edukacji i Pracy w Rejowcu Fabrycznym

Liczne szkoły nie tylko z terenu powiatu, lecz z całego województwa kusiły młodzież do rozpoczęcia w nich nauki. Z kolei dorośli mogli wybierać wśród licznych ofert pracy.

W Rejowcu Fabrycznym odbyły się Targi Edukacji i Pracy „Świadomie do celu” zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym. Dzięki uprzejmości dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Dworek” Katarzynie Michałowskiej, miejscem targów była Sala konferencyjna Starej Kotłowni przy ul. Wschodniej 32. Po powitaniu wszystkich przybyłych przez Elżbietę Rorenberg z MCK w Rejowcu Fabrycznym, głos zabrali: dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Mariusz Ostrowski oraz Burmistrz miasta Rejowiec Fabryczny Stanisław Bodys.

Swoje oferty edukacyjne przedstawiły: Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie, Powiatowe Centrum Edukacji w Świdniku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Zespół Szkół w Siedliszczu i Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, Zespół Szkół Leśnych Biłgoraja, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Gen, Władysława Andersa w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Gustawa Orlicz – Dreszera, Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta w Lublinie i inni.

Oprócz ofert edukacyjnych można było zapoznać się z ofertami pracy zagranicznej z AB JOB Service z Lublina, Covebo, Promedici24, Pro Team, Agencji Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego w Lublinie, WUP – Filii w Chełmie, PUP w Chełmie. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, atrakcją były pyszne gofry smażone przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Siennicy Różanej, masaż dla chętnych wykonywany przez uczniów Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie oraz sygnały myśliwskie zagrane przez uczniów Zespołu Szkół
Leśniczych z Biłgoraja.


Portal lublin112.pl był patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2018-03-22 17:45:49

Zobacz również

3 komentarze

  1. wg PISuarów bezrobocia prawie nie ma ha ha

  2. gdzie Lubartów i Harry Potter dlaczego o tym nie piszecie Szkoła Pod. ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności