Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Plantatorzy malin nie godzą się na proponowane im ceny skupu. Wyszli na drogę, zapowiadają kolejne protesty (wideo)

Dziś koło Opola Lubelskiego rozpoczęła się akcja protestacyjna producentów malin z naszego regionu. Jak nam przekazano, działania będą kontynuowane.

58 komentarzy

 1. Na to zgody rolników nie było, ale była na podwyżki ZUS dla przedsiębiorców. To ich nie obchodziło, ale jednak ich dotyczy jak widac

 2. Mam posadzone po pół hektara maliny porzeczki czarne porzeczki czerwone agrest aronię i wiśnie zawsze w coś trafiam i zyskuje.

 3. Dobrze niech płaczą dalej.
  Jak malina była po 2 zł rok później po 4 było wszystko ok
  Niech nie marudzą i za robotę się biorą
  Nachapać się chcą i tyle.
  Jakie 7 czy 8 zł koszt produkcji kg maliny ściemniacze i tyle

  • Opolanin, u nas w Małopolsce zbieracz żąda minimum 5 zł za zebranie 1 kg malin. W tamtym roku niektórzy płacili nawet po 6 zł za 1 zebrany kilogram zbieraczowi. Zatem te 7 zł jest jak najbardziej realne, chociaż wydaje mi się, że jest to kwota i tak zbyt niska. Wiosną trzeba maliny nawozić, zasilać, plewić. Trzeba zatrudnić ludzi do plewienia chwastów. Później koszty nawodnienia malin (zrobić nawodnienie i podlewać regularnie).
   Nie masz bladego pojęcia o produkcji malin, a wypowiadasz się jak jakiś ignorant.

   • Przedstaw wszystkie koszty (nawozy, itp). Pokaz ile malin wyprodukujesz. Pokaz te zyski/straty. Czasem mam wrażenie, że rolnikom/sadownikom nigdy nic się nie opłaca. W praktyce widzę nowe samochody, remonty domów tak często jak nie może sobie pozwolić rodzina pracująca na tzw. etacie. Dodatkowo mieszkania kupowane dzieciom za gotówkę bo przecież do miasta idą.
    Żeby nie było – nie zazdroszczę. Mówię tylko, że być może trzeba obniżyć oczekiwania bo wg mnie dla takich osób strata jest wtedy gdy nie może kupić nowego samochodu lub remontu zrobić. Czy ludzie na etatach też mają stratę? Nie – im każe zmienić się pracę. To może warto też pójść do pracy Drodzy sadownicy a sądy traktować jako ekstra premię? Nie żebym wypominał ale na pewno nie przepracowujecie tych 2000 godzin w ciągu roku jak muszą ludzie na tzw. etatach. Kto wie czy ilością samodzielnej pracy zbliżacie się do nauczycieli tak opluwanych.

 4. Niech głosują na pis dalej to bedzie za 1zł

 5. A czy mają obowiązek sprzedawania? Też produkuję i sprzedaję pewne rzeczy i jak klientom nie odpowiada moja cena, niech idą gdzie indziej. Proste.

 6. Trzeba było wspierać rolników w protestach dziś oni by wsparli was

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo