Plakaty wyborcze na drzewach. Kandydatka na radną nie wiedziała, że to pomniki przyrody

Jeden z najpiękniejszych w gminie Strzyżewice pomników przyrody, jakim jest Aleja Rohlandów, został „przyozdobiony” plakatami wyborczymi. Po naszej interwencji zostały one usunięte, jednak tylko z drzew chronionych prawem.

We wtorek jeden z naszych czytelników zalarmował nas, o postępowaniu kandydatki do Rady Powiatu Lubelskiego z terenu gmin Jabłonna, Głusk i Strzyżewice. Mianowicie na drzewach znajdujących się przy drodze od Prawiednik do Strzyżewic, umieszczone zostały jej plakaty wyborcze. Nie oszczędzono nawet tych, najbardziej okazałych drzew, czy też uznanych za pomniki przyrody. Co najbardziej jednak zbulwersowało naszego czytelnika, plakaty z wizerunkiem Magdaleny Ostapińskiej metalowymi zszywkami przytwierdzono na ponad stuletnich lipach w chronionej prawem Alei Rohlandów w Pszczelej Woli.

Zlokalizowany tuż obok pałac z 1852 roku wraz z parkiem oraz aleją lipową jest jednym z ważniejszych zabytków na terenie gminy. Sama Aleja Rohlandów ma długość 520 m i jest złożona z 92 pomnikowych drzew. Plakat umieszczono również na drzewie w Piotrowicach, które ma najgrubszy pień w całej okolicy.

Po naszej interwencji kandydatka zadeklarowała, że plakaty z drzew, które są pomnikami przyrody, zostaną usunięte. Jak wyjaśniała nam Magdalena Ostapińska, „nie wiedziała o takim miejscu jak Aleja Rohlandów, ponieważ mieszka w Jabłonnie od 7 lat”. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że kandydatka faktycznie usunęła plakaty. Jak tłumaczy nasz czytelnik, jednak tylko z Alei Rohlandów. Na pozostałych drzewach od Osmolic po Piotrowice wciąż wiszą. Magdalena Ostapińska tłumaczy, że ma prawo wieszać plakaty na drzewach pod warunkiem, ze po wyborach zostaną one zdjęte.

AKTUALIZACJA 18:38

Jak poinformowała nas Magdalena Ostapińska plakaty wyborcze zostały usunięte z drzew, łącznie 9 sztuk.


(fot. nadesłane – Marcin)

28 komentarzy

 1. I tak się sami kandydaci eliminują z szans na wygraną. Jeżeli niszczy wszystko dla wygranej to znaczy że po wyborach nikt poza własnym interesem nie ma dla niej znaczenia.

 2. To ma być darmowa reklama przedwyborcza czy przestroga ??

 3. Zawsze głosuję tylko na tych, którzy nie zaśmiecają przestrzeni publicznej swoimi podobiznami.

 4. „Jak wyjaśniała nam Magdalena Ostapińska, „nie wiedziała o takim miejscu jak Aleja Rohlandów, ponieważ mieszka w Jabłonnie od 7 lat””
  – „gratuluję” kandydatki hehehe ciekawe jak te plakaty będą zdejmować, pewnie będą zrywać a te metalowe wszywki zostaną w drzewach

 5. Nie ładnie szanowna kandydatko. Nie wie Pani o podstawowych zagadnieniach a chce Pani kandydować na radną i festiwal wpadek rozpoczynać? Paliwo dla konkurencji o swej niekompetencji. Było zaufanych ludzi do rozmieszczania plakatów zatrudnić a nie po taniości od konkurencji.

 6. „Magdalena Ostapińska tłumaczy, że ma prawo wieszać plakaty na drzewach pod warunkiem, ze po wyborach zostaną one zdjęte.” – ” wieszać”, a przybijać to jest jednak różnica durna babo!

 7. kolejny bierny piSSiewicz…

 8. A co tam jakaś Aleja Rohlandów, co tam zabytek przyrody. Szyszko pozwala na wycinanie Puszczy to i takie mierne zabytki się wytnie. Pis to nie partia to stan umysłu.

 9. Pani kandydatko, czy w tym pędzie po władzę będzie Pani wiedziała z jakiego okręgu Pani kandyduje?
  Wątpię, skoro Pani nie zna terenu. Siedem lat to mało, ale z drugiej strony dużo. Czas na wycieczkę krajoznawczą – władza zobowiazuje.

 10. Dobra zmiana… tfu

 11. Pani Magdalena kandydowała już kiedyś na wójta i skończyło się to posmiewiskiem
  Osoba o wielu brakach -kto zna to wie o czym mowa

 12. Jak można być tak prymitywnym? Poważnie ktoś planuje głosować na taką osobę?

 13. Coś nie widzę komentarzy pisiorów. Czyżby żenua i zrezygnowanie wzięły górę? Naprzód zwolennicy wyzwolenia narodu! Pokażcie zjednoczenie na prawicy! Nie zostawiajcie swoich w biedzie, a wynagrodzą wam to sowicie jak to pis po wyborach.

 14. Wczoraj jakieś dwie po targu w Bychawie lotały w towarzystwie jakiegoś lokalnego „biznesmena” i głosiły swoje poglądy na rozbudowę tejże miejscowości. Część inwestycji ma być ze środków unijnych a resztę trzeba se wymodlić, Pożyjemy zobaczymy a prawda jest taka, że prawdziwego i skromnego gospodarza pozna się po efektach jego pracy a nie po rozdmuchanych plakatach wyborczych i klepania na lewo i prawo swoich fanaberii z których i tak się nie wywiąże. Lepiej dalej sadzić czosnek i cebulę niż tworzyć dziwne programy bez pokrycia.

 15. w takim miejscu to bym wieszał plakaty przeciwników, murowana antyreklama.

 16. faktycznie, dobra zmiana…

 17. No i to jest typowy kandydat – prawy i sprawiedliwy! Nie zna najbliższej okolicy mieszkając tu 7 lat (no bo po co), ma gdzieś prawo (skoro ustawą można zmieniać zapisy konstytucyjne to co ma się przejmować ochroną środowiska), nie szanuje przyrody (przetrzebili Puszczę Białowieską, przekopią mierzeję, będą strzelać do zwierząt chronionych, to parę zszywek w korze drzewa wpisuje się pięknie w linię partii). I jeszcze na pewno ma kota i co niedziele jest w kościele. Szkoda, że nie ma jednak kompetencji wymaganych na odpowiedzialnym stanowisku.

 18. Madziu art. 110 Kodeksu wyborczego…………..twoje plakatowanie zostało zgłoszone do organów ścigania.

 19. „ciemny lud wszystko kupi”
  „ludzie są tacy głupi”

  • Ani się spostrzegą będą robić za miskę ryżu, a Polska będzie potęgą atomową (bo Kim z Korei da nam broń jądrową w zamian za Pinokiowy patent na zmuszenie ludzi do zaiwaniania za miskę ryżu 😉 )

 20. Nieszczęście do kwadratu

  Nie dość że blondynka,to jeszcze idiotka.

 21. Jak mozna nie znac terenu, słabe wytłumaczenie

 22. Przygotowanie merytoryczne kandydatki oraz jej wrażliwość typowe dla dojnej zmiany. Żenada!!!

 23. Jak widać pis ma w d..e wszystko, sądy i tak swoich nie rusza

 24. KOLEJNA MIERNOTA BY NALEZREC DO TEGO UGRUPOWANIA NALEZY BYC CWIERCINTELIGENTEM

 25. Jestem całkiem z innej gminy,tylko powiedzcie mi dlaczego zwolennicy ochrony drzew dają tabliczkę np. że pomnik przyrody przytwierdzają ja na metalowe wkręty do drzewa i jest ok. Nik nie widzi tego. A ktoś na 112 piszę że na taleker przybili. A inne drzewa jak są oblegane dziwnymi plakatami i maje po kilogramie szywek to dobrze. I tymi drzewami nikt się nie przejmuje co winne bo młodsze????? Sam mam 2wie lipy na posesji o średnicy 130 cm. Najlepiej to szukać afery,albo przybijamy na drzewie jednym albo na zadnym

 26. Jak wiadomo klapki nosimy na nogach a nie na oczach

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki