690 680 960

Plac zabaw zagrażał bezpieczeństwu dzieci. Miasto wzięło się za naprawę (zdjęcia)

Uszkodzenia na placu zabaw dla dzieci przy ul. Wyżynnej w Lublinie były na tyle poważne, że zagrażały bezpieczeństwu bawiących się tam maluchów. Miasto Lublin rozpoczęło naprawę połamanych elementów, a całość prac ma zostać zakończona do połowy lipca.

O fatalnym stanie urządzeń na placu zabaw przy ul. Wyżynnej poinformował nas Czytelnik i przesłał zdjęcia. Widać na nich połamane deski, wystające groźne, ostre elementy.

– Plac zabaw przy ulicy Wyżynnej w Lublinie. Połamane deski, zawalony podest w domku, wystające wkręty, domek w ogóle nie zabezpieczony przed dziećmi. Podobno było zgłaszane już wcześniej, ale dalej nie zostało zabezpieczone – napisał Czytelnik.

Zwróciliśmy się do Miasta Lublin, które jest administratorem placu zabaw z pytaniem, kiedy można spodziewać się naprawy uszkodzonych urządzeń.

– Wykonanie napraw na placu zabaw przy ul. Wyżynnej zostało zlecone w ubiegłym tygodniu. Ślizg został naprawiony dzisiaj (30 czerwca). Z kolei wymiana belek na pomoście, ze względu na ich nietypowy rozmiar wymagający wykonania nowych na zamówienie, powinna nastąpić do połowy lipca. Z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników, urządzenie zostało oznaczone taśmą i wyłączone z użytkowania do momentu wykonania napraw – poinformowała nas Monika Głazik z Biura Prasowego Prezydenta Miasta Lublin.

Zdjęcie po wykonaniu wstępnych prac

(fot. nadesłane, UM Lublin)

8 komentarzy

 1. Naprawa placu zabaw. Czyli za kilka miesięcy będzie tam zakostkowany plac, a nim parkujące samochody. Gdyby wyciąć jeszcze okoliczne drzewa to kilka samochodów więcej by się dało zmieścić.

 2. Boże kochany kilka desek będę 2 tygodnie docinać… oddacie mi za materiały to jutro wieczorem już dzieciaki będą śmigały…
  nietypowy wymiar desek, ratuszu nie rozśmieszaj mnie.

 3. Niech te wszystkie rozhisteryzowane matki i ojce pojadą na Ukrainę i zobaczą place zabaw w pierwszym lepszym mieście…. to chyba przeżyją szok. Dzieciaki tam bawią się w najlepsze i nikomu się krzywda nie dzieje. Za moich czasów lataliśmy z chłopakami po budowach i żaden nie doznał krzywdy ani się nie zabił. Dzisiaj dzieciom grozi za to permanentne niebezpieczeństwo, nierówny chodnik to przepaść bez dna…. Nic dziwnego że w dorosłym życiu wyrastają same dwie lewe ręce, roszczeniowcy, niezrównoważone emocjonalnie niedorajdy życiowe albo [***] .

  • Chłopie właśnie pokazałeś swoim wpisem jak cie rodzice wychowali. Na intelektualną amebe. Tyle w temacie.

  • Tu jest Polska, a nie Ukraina. Zobacz ilu emigrantów jest i zapytaj Ukraińca czy woli żeby jego dzieci bawiły się na placu ukraińskim czy polskich i na którym jest lepiej.

 4. Plac zabaw zagrażał bezpieczeństwu dzieci. Miasto wzięło się za naprawę – na drugi raz miejscy urzędnicy będą ostrożniej się tam bawić… tak, żeby znów nie musieli naprawiać.

 5. Pan Anioł Cieć

  I weź tu coś zrób dla społeczeństwa… społeczeństwo będzie psuć, łamać i zanieczyszczać kałem*, a „biedne” Miasto będzie to coraz naprawiać.

  * – określenie zastępcze słowa określającego czynność fizjologiczną

 6. Na dziecięce zabawy te urządzenia są wytrzymałe, gorzej jak starsi osobnicy chcą tam uprawiać gimnastykę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!