PILNE! Poważny wypadek pod Lublinem. Autobus z pasażerami uderzył w drzewo

Dzisiaj rano doszło do poważnego wypadku. Pięć osób zostało rannych po tym jak rejsowy autobus do Krakowa uderzył w drzewo. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 10:20 na drodze krajowej nr 19 przed Trojaczkowicami. Jak nas poinformowano, kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault Scenic, która jechała w kierunku Kraśnika zjechała na pobocze by przepuścić jadąca na sygnale karetkę pogotowia, potem  rozpoczęła nagle manewr skrętu w lewo. Kierowca autobusu ratując się przed zderzeniem skręcił gwałtownie w prawo, po czym uderzył w bok samochodu osobowego a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. W rejsowym autobusie relacji Chełm – Kraków podróżowało około 40 pasażerów. Pięć osób doznało obrażeń i zostało przewiezionych do szpitali. Również kierująca renaultem uskarżając się na bóle trafiła do szpitala. Liczba osób poszkodowanych może się zwiększyć, gdyż wciąż na miejscu pozostałym pasażerom ratownicy wciąż udzielają pomocy lekarskiej. Wielu z nich uskarża się na liczne bóle.

Wiele szczęścia miał kierowca autobusu, który widząc, że nie uda mu się uniknąć zderzenia z drzewem, wyskoczył zza kierownicy, dzięki czemu ocalił swoje życie, doznając złamania nogi. Zastępczy autobus dla pozostałych na miejscu pasażerów ma dojechać z Chełma dopiero za około dwie godziny. Na ten czas ratownicy chcą podstawić im autobus z lubelskiego MPK. Do tej chwili ponad 30 pasażerów oczekuje pod gołym niebem. Policjanci ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku. Jak mówili naszemu reporterowi świadkowie zdarzenia, kierująca renaultem nie sygnalizując manewru zjechała najpierw na prawo a gdy kierowca zamierzał wyprzedzać pojazd, ten nagle zaczął skręcać w lewo.

W miejscu wypadku w chwili obecnej ruch odbywa się dwoma pasami jezdni, choć występuje niewielkie zwężenie i chwilowe utrudnienia. Nie ma poważniejszych korków.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. Dziękujemy !

Wkrótce fotorelacja z miejsca zdarzenia oraz materiał wideo

null

(fot. lublin112)
2014-02-09 11:05:24

red/JZ

29 komentarzy

 1. Powinno być więcej drzew przy drogach !!!
  Szczególnie na nałęczowskiej i całej trasie do Nałęczowa.

  • To zabytkowa Aleja Lipowa, którą jeszcze pewnie Aleksander Głowacki zaprzęgiem konnym jeździł… Nikt nie każe na drodze do Nałęczowa jeździć 100 i więcej jak niektórzy nierozgarnięci. Ta droga jest przystosowana do bezpiecznego ruchu maksimum przy 40 km na godzinę. Tylko byś wycinał… Ucz ludzi rozumować, będzie bezpieczniej!

 2. gdyby zapial pasy to ciezko bylo by mu uciec…
  pewnie jeszcze by mu mandat za brak pasow wlepili

 3. A ja apeluje o myślenie na drodze !

 4. nasuwa się pytanie ustępować drogi karetce czy nie, sam miałem podobną sytuacje ustąpiłem miejsca karetce a za nią od razu poszło kilka samochodów utrudniając mi powrót do normalnej jazdy uważam że winę w tej sytuacji ponosi kierowca zawodowy autobusu .

  • Czytaj uważnie! Kierująca renault nie zasygnalizowała skrętu w lewo. Potwierdzają to świadkowie wypadku. Pani z osobówki naruszyła art. 17 p.2 prawa o ruchu drogowym. Po to są kierunkowskazy, żeby z nich korzystać. I głowa, by czynić z niej użytek.

 5. od kiedy to z pobocza skreca sie?

 6. Winę kierowca autobusu? No chyba Pan żartuje. Może niech kierowcy nauczą się sygnalizować manewry i przede wszystkim patrzeć w lusterka!

 7. Powinni tej babie zabrać prawo jazy i skierować sprawę do sądu za usiłowanie zabójstwa.
  Jak chciała skręcić z pobocza w drogę to powinna się zatrzymać, włączyć kierunkowskaz i patrzeć w lusterka. A gdy nie była pewna to mogła obrócić głowę do tyłu. Ja na swoim miejscu złożyłbym jeszcze pozew cywilny.

 8. tak to jest jak sie nie uzywa kierunkowskazow i glowy

 9. Czy zawodowy kierowca, zamiast uciekać z miejsca pracy, nie powinien próbować walczyć, np. hamować, próbować ominąć przeszkodę etc.?

  • Wyraźnie jest napisane, że kierowca uciekl zza kierownicy, kiedy już wiedział, że nie uda mu się uniknąć zderzenia z drzewem… Przytomny człowiek, ocalił życie.

   • ale czy na pewno? w ostatnich sekundach da się coś zawsze zrobić wyskoczenie za kierownicy nawet w autobusie to tez parę sekund … następna rzecz samochód osobowy ma rozwalona lewa stronę jeśli robiła manewr skrętu w lewo to nie kumam czegoś tu ona chciała wrócić na pas a autobus zaczął ja wyprzedzać ? czy z nad przeciwka zjechała drogę autobusowi ale to dlaczego lewa strona rozwalona chyba brakuje mi wyobraźni nvm gdzie tu rozum zawodowego kierowcy autobusu słysząc karetke do cholery nie powinien zwolnić ? ja widze tu brak rozumu po obu stronach, co by nie było w tym wszystkim najzabawniejsze są wasze posty zapewne przynajmniej parę osób które pisze tu swoje wypociny nawet nie ma prawo jazdy więc nawet nie powinniście się tu wypowiadać i obrzucać kogoś błotem dlatego, że nie wiecie jakimi wy byli byście kierowcami, osoby które tępią tą kobietę na 100% sami robią co jakiś czas wykroczenie nie ma kierowcy doskonałego każdy z nas ma chwile w życiu, że się spieszy przez co popełnia jakieś wykroczenia nawet najmniejsze które mogą spowodować jeszcze większą katastrofę ale nieee to już się nie liczy WAŻNE ŻE TO AKURAT TA KOBIETA SPOWODOWAŁA WYPADEK I TRZEBA TU I TERAZ JEJ NAWRZUCAĆ, każdy z nas zapomina od czasu nawet włączyć światła podczas jazdy są tacy którzy nawet podczas gdy lekko się ściemni lub całkowicie jest ciemno potrafią nie włączyć bo maja światło z latarni itp, a co już mówić o kierunkowskazach podczas pośpiechu lub po prostu dlatego że nikt nie jest idealny potrafimy ich nie włączyć. Ale post: … skierować sprawę do sądu za usiłowanie zabójstwa … jest najlepszy a co ona do cholery zrobiła to umyślnie, specjalnie !? do cholery, byłeś tam człowieku !? widziałeś to !? zanim coś czasem napiszecie i kogoś oplujecie swoimi durnymi tekstami, zacznijcie od siebie pomyślcie czy wam się nigdy o niczym nie zdarzyło zapomnieć tak odruch ale nie każdy musi taki być a WY TEŻ NIE JESTEŚCIE IDEALNI ! Jestem wprost pewny że ta kobieta po tym zdarzeniu była sama przestraszona i w pierwszych sekundach przelatywały jej przez głowę myśli, co ja narobiłam albo czy kogoś nie zabiłam. LUDZIE! OGARNIJCIE SIĘ …

    • Kiedy widzę komentarz składający się z tasiemcowego zdania, na dodatek usiany bykami, wtedy wiem, że pisze idiota.

    • amator do produkowania poduszek po stopy

     z wejścia widać że ciebie tez tam nie było a najwiecej masz do powiedzenia. z pierwszych słów wynika że jesteś jakimś znajopmym tej pani napewno z bliskiej rodziny poniewaz strasznie sie angazujesz w dany temat i strasznie emocjonalnie do niego podchodzisz. do tego powinoo być tylko jedno wyrażenie_ JEBŁEM TO JEBŁEM PO CH.. DRĄŻYSZ DALEJ I MOCNIEJ. ni ma synsu

    • nona- myślałem że to blondynka bez wyobrażni a ty pod konie wypracowania wychodzi że to nie blondynka tylko tępy blondas, którego strasznie te spoty uraziły. Brak słów po prostu, ŻAŁOSNE.

 10. O czym wszyscy mówicie , kiedy i co miał zrobić żeby uniknąć wypadkowi to są ułamki sekund .Kobieta zawiniła bo nie miała wolnej drogi podczas skręcania , a że nie włączyła kierunku to też fakt, bi kierowca autobusu nie wiedział że ma skręcać.

  • amator do produkowania poduszek po stopy

   kierunek prosze pani kierunek to tak nie wiele a mogło być inaczej hmmm no tak bywa juz nic nie włączymy do sprawy a panu kierowcy zdrówka i szybkiego powrotu. szczególnie szerokości panie kierowco szerokosci

 11. Mam już kilka lat prawo jazdy,światła mijania z przyzwyczajenia się włącza,kierunkowskaz nie pamiętam czy było tak żebym nie włączył a patrzenie w lusterka to podstawa,nieodzowny element jazdy,z wiekiem człowiek się zapomina zaobserwowałem jeżdżąc jako pasażer z mężczyzną około 50 lat często zapominał włączyć kierunek,bez konsekwencji…(na szczęście…uff)według mnie jak ktoś ustępuje karetce zjeżdżając na pobocze i potem się włącza do ruchu powinien dać lewy kierunek i popatrzeć w lusterko!!!Chwała kierowcy,że zachował zimną krew i w ostatniej chwili uciekł bo miałby marne szanse na przeżycie…

 12. Oczywiście że wina kierowcy osobówki która włączała się do ruchu

  Art. 22.

  1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

  2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

  do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
  do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.

 13. Szczególna ostrożność – czytaj- patrz w lusterka!!! Nawet jak włączyła kierunkowskaz włączając się do ruchu to nie znaczy, że wszyscy mają jej ustąpić drogę bo Pani jedzie. Kierunkowskaz sygnalizuje co mam zamiar zrobić a nie daje pierwszeństwo do wykonania manewru! Sama jestem kobietą i lusterka w samochodzie mam nie tylko do poprawiania makijażu. Dziękować BOGU, że nic poważniejszego nie stało się wszystkim uczestnikom zdarzenia!

 14. uważny kierowca

  Do tych wszystkich co nie znają i nie rozumieją przepisów o ruchu drogowym i obwiniają kobietę ze Scenika. Zacznijmy od podstaw jak doszło do tego wypadku,a mianowicie jadąca karetka na sygnale najpierw wyprzedziła autobus,a następnie wyprzedzała Scenika,który ustępując przejazd karetce zjechał na prawą stronę za linie przerywaną nie sygnalizując tego,a po przejeździe karetki powrócił na właściwą część pasa i zamierzał skręcić w lewo,a wszystko było by w porządku i do wypadku by nie doszło.Największy błąd i wina w, tym wypadku jest ze strony zawodowego kierowcy autobusu,ponieważ podczas przejazdu karetki na sygnale powinien zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować pojazdy jadące przed nim podczas przejazdu karetki,a co najważniejsze nie powinien wyprzedzać przed skrzyżowaniem i na podwójnej ciągłej,jak by tego manewru nie wykonał,nie doszło by do żadnego wypadku,ale kto był sprawcą tego wypadku ustali Sąd.

 15. amator do produkowania poduszek po stopy

  hhehehehehehehehehehehheh jak czytam to co napisałeś to aż żal dupę ściska stary mniej pij więcej pal będziesz mądrzejszy. jeżeli ktoś nie włącza kierunkowskazów do tego manewru niezbędne to o czym tu mowa sam bym zrobił tak samo jak facet z autobusu jak baba najpierw sprawdza w lusterkach tylko czy dobrze wygląda, następnie nie włącza kierunku i skręca kończy sie to BUM. poczytaj sobie przepisy dokładnie

 16. idioci jedni kto was uczył ze jak jedzie karetka to trzeba się zatrzymać zjeżdżając na pobocze lub kto was uczył tego żeby wykonywać manewr skrętu w lewo stojąc na poboczu z prawej strony bez upewnienia się pomyślcie trochę co piszecie a baba skoro zjechała na pobocze i chciała wjechać z powrotem na pas z pobocza to była włączającą się do ruchu i powinna zachować szczególną ostrożność

 17. Widzę że wypowiadają się tu motocykliści którzy w 95% przypadków nie włączają kierunkowskazów i za nic mają linie ciągłe, już nie wspominając o ograniczeniach prędkosci za co na co dzień karanych jest setki zawodowych kierowców. MOTORY NA TORY!!!! To moje hasło

 18. znam bardzo dobrze kierowcę tego autobusu i wiem że nie tylko o sobie myślał do końca….poza tym świetnie jeżdzi a że jakaś święta krowa robi co chce na drodze i nie uważa na innych to odrębna dyskusja.wystarczy pomyśleć o masie autobusu i osobówki hamowanie warunki atmosferyczne itd.stało się i już .niech się cieszy ta z osobówki że wogóle przeżyła swoją głupotę i czujność kierowcy autobusu,pozdro dla wszystkich kierowców……

 19. rok temu i ja w tym miejscu mialem wypadek walnolem w tira ale dobrze sie skonczylo…..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach