Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chcieli okraść sklep, na zakupach był policjant

Wyjątkowego pecha miało dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść z jednego ze sklepów pieniądze. Obok na zakupach był policjant, który rzucił się za nimi w pościg.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie przy ulicy Zamojskiej w Lublinie. Właściciel jednego ze sklepów zauważył że na zapleczu znajduje się dwóch mężczyzn, którzy na jego widok rzucili się do ucieczki po drodze porzucając zabrane wcześniej pieniądze w kwocie 2600 złotych. Gdy właściciel sklepu wybiegł na zewnątrz za uciekającymi złodziejami, zauważył idącego chodnikiem funkcjonariusza policji, którego znał z widzenia, gdy ten wcześniej był na tym terenie dzielnicowym. Wskazał mu uciekających i poinformował że usiłowali dokonać właśnie kradzieży.

Asp. Adam Rosiński z IV komisariatu Policji miał tego dnia wolne. Akurat wyszedł z pobliskiego sklepu w którym robił zakupy, gdy doszło do tego zdarzenia. Bez chwili wahania rzucił się w pościg za mężczyznami, jednocześnie kontaktując się z dyżurnym I komisariatu prosząc o wsparcie. Złodziejaszki uciekali w stronę ulicy Miłej, Po chwili dołączył do pościgu patrol funkcjonariuszy operacyjnych, i wspólnie zatrzymano obu uciekinierów. Okazali się nimi 18 i 19-latek obaj zamieszkali w Łukowie.

Starszy trafił do policyjnego aresztu, natomiast młodszy, z racji zatrucia alkoholem, na oddział toksykologii jednego z lubelskich szpitali. Jak ustalili funkcjonariusze, obaj mężczyźni usiłowali wcześniej z pobliskiego dyskontu skraść torebki dwóch pracownicom . ta kradzież również im się nie powiodła gdyż zostali nakryci i ratowali się ucieczką.

Za usiłowanie kradzieży grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności

(fot. archiwum)
2014-02-09 12:49:04

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo