690 680 960

Oto najpiękniejsze zdjęcia z naszego regionu. Wyłoniono laureatów konkursu „Lubelskie. Smakuj życie!” (zdjęcia)

Już po raz 10. odbył się konkurs fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”. Jego celem jest promocja naszego regionu. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Rozstrzygnięta została dziesiąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z z naszego regionu. Cieszył się on sporym zainteresowaniem mieszkańców Lubelszczyzny, jednak swoje zdjęcia nadesłało też wiele osób z innych regionów kraju. Wśród uczestników byli przedstawiciele Mazowsza, Śląska, Małopolski,
Podkarpacia, Podlasia, oraz województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 350 zdjęć.

Jak podkreśla Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, atutem konkursu jest jego otwarta formuła. Dopuszcza ona bowiem uczestnictwo zarówno profesjonalistów zajmujących się na co dzień fotografią artystyczną czy reportażową, lecz również osoby fotografujące amatorsko. Mogły w nim brać udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież.

– Zależy nam, aby fotografia artystyczna pokazała region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i unikatowość natury, ale także bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń czy ludzi. Z kolei fotografia reportażowa powinna przedstawiać obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Co roku zdjęcia są znakomite – dodaje Zdzisław Szwed.

Fotografie oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli doświadczeni fotograficy. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymali też nagrody. Były to karty zakupowe o wartości od 500 do 2 tys. zł.

Jeżeli chodzi o fotografię artystyczną, pierwsze miejsce zdobył Rafał Długosz za zdjęcie „Ulewa nad miastem – panorama Lublina”, druga nagroda przypadła Mateuszowi Skowronkowi za fotografię „Zachód słońca nad jeziorem Zagłębocze”, zaś trzecia autorowi zdjęcia „Krasny Staw II” Wojciechowi Chudzikowi. Z fotografii reportażowej pierwsza nagroda przypadła Urszuli Pieńkowskiej za zdjęcie „Widziałam nietoperza cień”, drugą nagrodzono Kingę Hendzel, która wykonała zdjęcie „Pilotka”, natomiast trzecią Andrzeja Teleona, który uchwycił za pomocą aparatu „Sprzeczkę dzięcioła z grzywaczem”.

Nagrodzone jak też wyróżnione prace można oglądać na wystawie w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera. Zdjęcia opublikowane zostaną również w wydawnictwach promujących region lubelski. Jednocześnie rozstrzygnięty został konkurs filmowy. Tutaj uczestnicy mieli za zadanie przygotować historię o atrakcjach turystycznych regionu. Autorzy czterech filmów otrzymali nagrody w postaci karty podarunkowej oraz zestawy promocyjne „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Rafał Długosz „Ulewa nad miastem – panorama Lublina”

Mateusz Skowronek „Zachód słońca nad jeziorem Zagłębocze”

Wojciech Chudzik – „Krasny Staw II”

Urszula Pieńkowska „Widziałam nietoperza cień”

Kinga Hendzel – „Pilotka”

Andrzej Teleon – „Sprzeczka dzięcioła z grzywaczem”

(fot. materiały organizatora)

13 komentarzy

 1. Hehe Jak Polska długa i szeroka dzie nie pójdziesz do toalety tam zastaniesz Krasnystaw. A propo z tego co się orientuje to ”Krasny Staw” to jest ciepłe źródło które nie zamarza.

 2. I po raz kolejny się okazuje, że najpiękniejszym miastem regionu jest Lublin, a Roztocze w stosunku do Pojezierza Łęczynsko-Wlodawskiego jest przereklamowane.

  • Dlatego zdjęcie Lublina zostało wybrane na pierwsze bo lubelaki cebulaki tak wybrały! Widocznie wybierały zdjęcia osoby, które rzadko wyjeżdżają z lublina i nie mają pojęcia o pozostałej części województwa lubelskiego. Przecież Lubelaki nienawidzą wszystkich, którzy mieszkają na zamojszczyźnie, podlasiu czy chełmszczyźnie.

 3. stop ograniczaniu wolności

  najfajniejsze to te z Zagłębocza

 4. Niech mnie kule biją zostałem wypatrzony nawet na wczasach w Lublinie.
  To już miliardera przebierającego się w strój nietoperza nawet na końcu świata znajdą. Ani chwili spokoju 🙁

 5. Gratuluję. Świetne fotografie. 🙂
  Ptaszyska cudowne.

 6. Ulewa nad miastem skąd to mogło być zrobione?

 7. Super fotki. Jedna ciekawsza od drugiej 🙂

 8. Jakby Jury dostrzegło prehistorycznego morsa z ogonem aligatora na Krasnym Stawie II to by wygrało 😛

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas