Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszukał mieszkankę Lublina, odebrał od niej 20 tys. złotych. Fałszywy policjant został zatrzymany

Lubelscy mundurowi zatrzymali mężczyznę biorącego udział w oszustwie „na policjanta”. 37-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Po koniec kwietnia tego roku na terenie Lublina doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą przestępcy padła 61-letnia kobieta.

Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że ktoś zeskanował jej dowód osobisty i pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Kobieta uwierzyła w historię i wypłaciła z rachunku wszystkie oszczędności. Niedługo później przyszedł mężczyzna podający się za operacyjnego. Miał on zabezpieczyć gotówkę na czas zatrzymania sprawców. Kobieta przekazała oszustowi ponad 20 tysięcy złotych.

Wczoraj lubelscy policjanci na Starym Mieście zatrzymali 37-latka i udowodnili mu udział w oszustwie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. Jak to możliwe, że 60-cio latka uwierzyła takiemu brudnemu flejtuchowi podającemu się za policjanta ? To chyba świadczy o tym jak
    ludzie zaczynają postrzegać takie służby w obecnych „sprawiedliwych ” czasach.

  2. Koles niechby popadł na moją babke …uuuu kregxslup sitoo

  3. No nawet wyglada na opeeracyjnego….hahahaha

  4. To teraz 3 miechy operacyjnie będzie badany od tyłu!

  5. No i dać mu tak z górnej półki, żeby miał czas na przemyślenia. A jak już sobie przemyśli i będzie się dobrze sprawował, to po dwóch latkach niech się zacznie starać o przedterminowe zwolnienie.

  6. nie wiadomo znów czy musi oddać skradzione diengi