Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W czerwcu rusza Lubelska Liga Gier Miejskich. W planach są też festyny

Cztery gry miejskie zaplanowano w tym roku w Lublinie. Trwają już przygotowania do ich organizacji. Jednak projekt zakłada więcej wydarzeń. tym

Trwają prace nad organizacją czterech wydarzeń w ramach III Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, ograniczona została ilość gier miejskich. Pierwsza z nich odbędzie się 5 czerwca podczas Nocy Kultury. Drugą Grę Miejską – Legendy Lubelskie, zaplanowano na dzień 3 lipca. Trzecia gra związana będzie z Carnavalem Sztukmistrzów, jej datę wyznaczono na 24 lipca. Ostatnia ma mieć miejsce 21 sierpnia.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas każdego z wydarzeń będzie wymagane zastosowanie panującego na dany dzień reżimu sanitarnego. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie określono konkretnej liczby uczestników podczas danego wydarzenia. Uzależnione to będzie od obowiązujących przepisów.

Zapisy na każde z wydarzeń będą uruchamiane około 2 tygodnie przed wydarzeniem, wszystkie informacje pojawiać się będą na Facebooku Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Każda z gier miejskich w ramach tegorocznej edycji odbędzie się przy Galerii Handlowej Lublin- Plaza, na tarasie od strony ulicy Obrońców Pokoju.

Zaplanowano również organizację dwóch festynów w różnych zakątkach miasta. Do tego dochodzi również włączenie się w zadania z zakresu edukacji ekologicznej, w planach jest także zorganizowanie dwóch eko gier miejskich, jednej w Lublinie drugiej w Świdniku oraz jednego eko festynu w Lublinie. Cały projekt jest zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz Województwa Lubelskiego.

(fot. LLGM)

3 komentarze

  1. I jak widać na zdjęciu wszyscy bez maseczek.