Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie Hydrologiczne: Wezbranie na obszarze zlewni Huczwy i Krzny oraz odcinka Bugu po Krzyczew

W czwartek przed południem wydane zostało ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni Huczwy i Krzny oraz odcinka Bugu po Krzyczew (lubelskie). Obowiązuje obecnie 2. stopień ostrzeżenia o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych ogłasza zmianę ostrzeżenia z dnia 13 lutego 2024 roku. Zgodnie z najnowszymi prognozami, występuje wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na obszarze zlewni Huczwy i Krzny oraz odcinka Bugu po Krzyczew (lubelskie). Jest to ostrzeżenie 2. stopnia.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 11.55 dnia 15 lutego 2024 roku do godziny 12.00 dnia 17 lutego 2024 roku. Szczególnie zagrożone są tereny wokół Krzny w Malowej Górze, gdzie notowane są aktualnie przekroczone stany ostrzegawcze oraz stan alarmowy. Prognozy wskazują na dalsze wzrosty poziomu wody w związku ze spływem wód opadowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniane jest na 90%. Zmiana dotyczy zarówno obszaru, jak i czasu obowiązywania ostrzeżenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ostrzega mieszkańców i organy odpowiedzialne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na wskazanych obszarach. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej meteo.imgw.pl.

Mieszkańcy terenów objętych ostrzeżeniem powinni zachować szczególną ostrożność oraz monitorować sytuację za pośrednictwem lokalnych mediów oraz oficjalnych komunikatów. W razie potrzeby, należy podjąć odpowiednie środki ostrożności.

9 komentarzy

  1. A ten pan strażak na zdjęciu to pilnuje, żeby woda w rzece samozapłonu nie dostała ?

    • masz jakiś uraz z dzieństwa do straży, że się prujesz tak pod ich adresem w co drugim artykule

      • Nie nie mam urazu do straży pożarnej, tylko się tak głośno zastanawiam co pan strażak pożarny robi na brzegu rzeki… może se chce popełnić samobójstwo, albo pilnuje żeby woda si nie zapaliła…

        • jeszcze zebyś się miał czym zastanawiać, wydaje ci się ze jesteś taki super wesołek, a nie jesteś, chcesz tylko zaistnieć na tym forum durnymi wpisami

Dodaj komentarz

Z kraju