Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziecko chodziło po parapecie, pijana matka w tym czasie spała

Policjanci zatrzymali 21-latkę, której dziecko chodziło po parapecie okna na trzecim piętrze. Kobieta w chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić jej może do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek kilka minut przed godziną 8.00. Policjanci wezwani zostali do jednego z bloków na terenie Radzynia Podlaskiego.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań usytuowanym na trzecim piętrze znajduję się na parapecie mały chłopczyk bez opieki osoby dorosłej. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 21-letnia matka spała w mieszkaniu znajdując się pod działaniem alkoholu, a chłopczyk pozbawiony opieki wszedł na parapet i usiłował otworzyć okno. Badanie stanu trzeźwości 21-latki wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie – relacjonuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Na szczęście dziecko nie ucierpiało w zdarzeniu. 2-latek został przekazany pod opiekę babci.

– Funkcjonariusze ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Apelujemy do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje podkomisarz Piotr Mucha.

PRZECZYTAJ

Obława na gruzińskich włamywaczy w Lublinie. Dynamiczne zatrzymanie na środku ulicy (zdjęcia)

28 komentarzy

  1. 800+ spowodowało, że to dziecko jest w oknie mieszkania, a nie w oknie życia ale nie wiem czy dla dziecka to dobre.

  2. ale o co o tym mówić, przecież kobiety nie piją…

  3. A jakby matka zasnęła ze zmęczenia i dziecko też by chodziło po parapecie, to też byście psioczyli włącznie z redakcją, że matka zła, co za czasy…

  4. jak tu żyć za 800+, trzeba się upić, ale przydałoby się tak z 1500+

  5. Dziś płacili 800 to dlaczego miała być trzeźwa.???

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112