690 680 960

Orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. „Długa i wyczerpująca walka z epidemią budzi różne emocje i wątpliwości”

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki w specjalnym przemówieniu zwrócił się do Polaków o nielekceważenie zagrożenia związanego z epidemią oraz o solidarność.

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek przed południem zmiany w dotychczasowych zasadach bezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń.

Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

W piątek wieczorem premier zwrócił się w orędziu do Polaków o nielekceważenie zagrożenia koroanwirusem oraz o solidarność.

Długa i wyczerpująca walka z epidemią budzi różne emocje i wątpliwości. Jednak polski rząd musi w swoich działaniach być ponad nimi. To jest nasza odpowiedzialność! Dlatego wybraliśmy strategię, która odrzuca skrajności. Ich główne założenia tłumaczę w tym filmie. Stawką wojny z koronawirusem jest zdrowie i życie milionów Polaków. Razem pokonamy tę epidemię! Solidarni zwyciężymy!

(fot. wideo KPRM)

64 komentarze

 1. Przypomina mi się taki skecz : emeryt pisze list do premiera z pytaniem :
  – Premierze jak żyć
  – krótko .

 2. Morawiecki wykladam na CB faje, pal gumę!!!

 3. po tym jak wprowadzili przepis,ktory zwalnia lekarzy z odpowiedzialnosci za popelnione bledy mysle ze bedzie nagly przyrost zgonow .poki co z przewidywaniem przyszlosci db mi idzie -pisalem ze max do 5 .11 cala Polska bedzie w czerwonej strefie.w Chinach juz nie ma zakazen,w tv cisza o tym fakcie bo Polacy musza sie bac.kiedy to sie skonczy?jesli Wielka Brytania opusci UE z umowa to od stycznia a jesli bez umowy….o panie to do maja beda straszyc i wirus zostanie tylko w EU-w USA pozbeda sie go juz niedlugo jesli wygra Trump,a jesli Biden to po jego zaprzysiezeniu-tak mysle ale oczywiscie moge sie mylic.pozyjemy-zobaczymy

 4. OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ!!!
  „W ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wprowadza się następujące zmiany: […] w art. 46 b a) pkt 4. otrzymuje brzmienie: „obowiązek poddania się badaniom lekarskim przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie”, b) po pkt 4 dodaje się pkt 4a w brzmieniu: „4a) obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych i zabiegów”.

  Czy wyżej przytoczony zapis może oznaczać obowiązek szczepienia się przeciwko koronawirusowi? Nie zostało to określone w sposób jednoznaczny, ale w terminologii medycznej „zabiegi profilaktyczne” to właśnie m.in. szczepienia ochronne. Właśnie to zostało przeglosowanie i czeka na zatwierdzenie

  • kiedys pojechalem polowic na rzeke Lososna ,ida w gore rzeki za pstragami,ktorych za wiele tam nie bylo doszedlem do granicy Bialoruskiej i wracalem kiedy to podjechala straz graniczna-spisali mnie i pamietam do dzis ze smialismy sie ze kto by chcial z Polski na Bialorus uciekac.kto by wtedy pomyslal ze kiedys na Bialorusi moze byc lepiej niz w Polsce?poki co nie ma juz duzej roznicy jesli chodzi o WOLNOSC .Bialorus jest pod parasolem Rosji a Polska pod parasolem USA-zobaczymy za 10 lat kto bedzie mial wiekszy wspolczynnik szczesliwosci-Polak czy Bialorusin przeliczajac na milion mieszkancow.

 5. Salut hańby

 6. czy żyje jeszcze ktoś tak ciemny że wierzy kłamcom PISUARSKIM??

 7. Czy my naprawdę potrzebujemy upaść tak nisko i tak dac się zniewolic, ażeby dopiero głód wypedzil nas na ulice?

 8. ten kłamca niech odda co ukradł i wypad do jusraela

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku