Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Park kasztanowy uzyskał nowe oblicze (zdjęcia)

Zaniedbany przez dziesiątki lat park kasztanowy we Włodawie odzyskał blask. Teren ten zachęca teraz do spacerów oraz spędzania w nim wolnego czasu.

We Włodawie zakończyły się prace związane z rewitalizacją parku kasztanowego przy ulicy Kościuszki. Teren o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwartowych został został uporządkowany i gruntownie przebudowany. W miejsce wydeptanych pełnych nierówności ścieżek, pojawiły się szerokie, równe alejki. Ustawiono przy nich ławki oraz urządzenia placu zabaw dla najmłodszych.

Pojawiło się również stylowe oświetlenie, które dodaje uroku parkowi i pobliskiej cerkwi. Zniknęło rozpadające się ogrodzenie. Zastąpiło je nowe z wydzielonymi miejscami na których można usiąść. W ramach odnowienia terenów zielonych posiana została nowa trawa oraz posadzone drzewa.

– Zmiany w parku kasztanowym widać gołym okiem. Jestem przekonany, że już na wiosnę, kiedy na nowo się zazieleni będzie on piękną wizytówką Włodawy. Fakt, że mimo deszczowej pogody już teraz mieszkańcy przychodzą tutaj na spacer świadczy jak oczekiwana była to inwestycja. Wkrótce w parku zostanie zamontowany monitoring i punkt darmowego dostępu do internetu w ramach unijnego projektu WiFi4EU. W przyszłości planujemy również zainstalowanie w tym miejscu tężni solankowej – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Tym samym dobiegł również końca pierwszy etap projektu „Rewitalizacja Włodawy” na który miasto pozyskało rekordowe dofinansowanie w wysokości ponad 14 milionów złotych. Prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem

Park kasztanowy uzyskał nowe oblicze (zdjęcia)

Park kasztanowy uzyskał nowe oblicze (zdjęcia)

(fot. UM Włodawa/nadesłane)

Jeden komentarz

  1. totalne wylaszczenie i totalnie bez wyrazu.
    Pełna dooopa i kamieni kupa.