Okuninka: Nadchodzi parkingowa rewolucja. Zamiast inkasentów staną parkomaty

To na co ciągle skarżyli się kierowcy pozostawiający swoje auta na miejscach parkingowych w Okunince nad jeziorem Białym, stanie się przeszłością. Od tegorocznego sezonu zamiast poszukiwania inkasentów, za parkowanie zapłacimy w parkomatach.

Firmie, która przez ostatnie trzy lata zarządzała parkowaniem przy tzw. obwodnicy Jeziora Białego w Okunince, skończyła się trzyletnia umowa. Dlatego też Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie rozstrzygnął przetarg na dzierżawę 480 miejsc parkingowych, położonych wokół jeziora. Tym razem wzięły w nim udział 3 podmioty, najkorzystniejszą ofertę złożyła lubelska firma Competo sp. z o.o. Za dzierżawę parkingów zaoferowała blisko 43 tys. złotych.

Przy obwodnicy jeziora zostaną ustawione parkomaty, w których kierowcy będą dokonywać opłaty. Zgodnie z umową, opłata nie może być wyższa niż 3 złote za godzinę postoju. Oznacza to, że ceny na pewno nie wzrosną, gdyż na tym poziomie utrzymywały się od czasu, kiedy obowiązują płatne parkingi. Opłaty będą pobierane od początku czerwca do zakończenia sezonu turystycznego.

Takie rozwiązanie dla kierowców ma przynieść same plusy. Skończy się bowiem to, na co od dawna narzekano, czyli problemy z odnalezieniem inkasenta. Sytuacja taka trwała od samego początku, gdyż już po wprowadzeniu płatnych miejsc postojowych przez miesiąc nikt się nie pojawiał by zbierać opłaty. Jak się później okazało, właścicielka firmy zarządzającej parkingami miała komunię dziecka. Później kierowcy wielokrotnie narzekali, że inkasentów jest za mało i często muszą na nich długo czekać, bądź też ich poszukiwać, by ustrzec się wynoszącej 50 złotych kary za parkowanie bez wniesionej opłaty.

ZOBACZ PANORAMĘ JEZIORA BIAŁEGO ORAZ OKUNINKI – KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE

(fot. zwiedzaj lubelskie)
2016-05-15 20:01:47

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Tam przydalby sie system ograniczający napływającą patologię. Problem tylko, że wtedy byłoby 80% mniej wczasowiczów więc ten cyrk i budy z kebabem z płyty OSB by poupadały.

 2. Zaorać tą Okuninkę, pełno bydła które nie wie jak się zachować i głupieje.

 3. a ta dzierżawa to za cały sezon?? Gmina liczyła kiedyś ile przychodu generują te miejsca postojowe??

  • Wprowadzone parkometry w Lublinie miały zwrócić się po 1 roku a zwróciły się po 3 miesiącach. Widać z tego ile pieniędzy trafiało do kieszeni parkingowego i osób z nim związanych.

 4. i pomyslec ze ruskie zabrali nam po wojnie takie wielkie jeziora jak Switaz i Pulmo to tak niedaleko od Okuninki cholera jasna

 5. Kiedys nie placilo sie za parking a teraz zdzieraja z kazdej strony z ludzi pieniadze …. bydlo sie zjedzie az strach jezdzic .

  • Dokładnie. Dawno tam nie byłem i nie wiedziałem, że nawet tam już płatne parkingi dookoła porobili. Kasę i tak zarabiają, bo jak się przyjedzie to coś się kupi, a handlarze podatek zapłacą, ale przecież mało. Wszędzie tylko kasa.

 6. Piękne tereny. Byłem tam w ubiegłym roku z dziewczyną. W tym roku też planujemy tam urlop

 7. Tam to trzeba poczekać na sezon i śmiertelnego wirusa rozpylać o ile lepszy świat by był

 8. warszawka i sodoma i gomora w tej Okunince. Fajne i czyściutkie jezioro Białe było jeszcze ze dwadzieścia lat temu.

  • @Piotr -bzdury. Czysta woda fajne warunki, a ze narzekajacych nigdy nie zabraknie to uroki krajowe

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska