Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Okradziona w kościele niepełnosprawna kobieta odzyskała swoją własność. Trwa poszukiwanie złodziei

Trzech młodych mężczyzn stoi za kradzieżą przystawki do wózka inwalidzkiego, którym porusza się 25-letnia kobieta. Urządzenie znaleziono porzucone za śmietnikiem w jednej z bram.

Przystawka do wózka inwalidzkiego, która została skradziona w poniedziałkowy wieczór w kościele przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, wróciła już do właścicielki. Jak już informowaliśmy, niepełnosprawna kobieta udała się do świątyni, zaś przystawkę pozwalającą przekształcić wózek manualny w wersję elektryczną pozostawiła przy wejściu.

Warte ponad 15 tys. zł urządzenie wpadło w oko trzem młodym mężczyznom. Powiadomieni o wszystkim policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców.

– Sprawą od razu zajęli się operacyjni z 1. komisariatu oraz z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu z komendy miejskiej. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie zbadali ślady pozostawione przez złodziei. Wczoraj w wyniku prowadzonych czynności policjanci odnaleźli skradzione mienie. Jak się okazało, sprawcy ukryli przystawkę za śmietnikiem w bramie – mówi kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Z przekazanych nam informacji wynika, że złodzieje raczej sami nie wiedzieli, co ukradli. Usiłowali bowiem uruchomić przystawkę, jak też na niej jeździć. Kiedy zorientowali się, że urządzenie jest dla nich w żaden sposób nieprzydatne, ukryli je za śmietnikiem w jednej z bram w centrum miasta. Sytuację tą zauważyli też świadkowie, którzy zareagowali na apel okradzionej 25-latki i przekazali informację, w którym kierunku udali się sprawcy kradzieży.

To wszystko sprawiło, że przystawka z powrotem trafiła do jej właścicielki. Jak dodaje kom. Kamil Gołębiowski, spotkało się to z podziękowaniami i wyrazami wdzięczności. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży. Ma to być tylko kwestią czasu.

Okradziona w kościele niepełnosprawna kobieta odzyskała swoją własność. Trwa poszukiwanie złodziei

(fot. policja, nadesłane)

21 komentarzy

 1. Brawo policja! Brawo też dla świadków że pomogli.
  Tak trzymać?

  • Bijesz bravo konfidentom, a trzech dobrych chłopaków będzie mieć sankcję przez strzelanie z ucha…

   • Trzech „dobrych inaczej” chłopaków powinno mieć przetrącone obie łapy , tak żeby nawet nie mogli się podetrzeć.

   • Nie trolluj. Twój wpis sugeruję, że jesteś tak samo uczciwy jak rząd. Oni też się troszczą o swoich złodzieji.

   • starszy perspirant

    ooo… prawdziwy JP na 3%, bo im bliżej policja tym mniej JP. Jak dostaniesz w mordę to pierwszy lecisz na komendę. Znamy takich jak ty – celowo z małej litery- na osiedlu największy rafafafa, ale wystarczy przykuć do ławki i już sprzedaje wszystkich, ojca matkę, brata i nie żyjącą od 10 lat babkę.

    • Ci trzej zlodzieje to pewnie jacys mlodzi frajerzy. Jak ich zlapia i posadza to pudla, to nie beda mieli tam zycia. Przeciez od razu ich …. 🙁

     • @Nupturient
      Trzech dobrych chlopakow? Przeciez to zwykli frajerzy i nieudacznicy – warci co najwyzej spluniecia. Jakbym ich zlapal z tym łupem w rekach, to sam kazałbym im go odniesc wlascicielce i przeprosic. Trojka leszczy i frajerow, ktora okrada inwalidki. A teraz pewnie sa tak ze…ani, ze boja sie wyjsc z domu.

 2. Jak chcą używać takiej przystawki to należy im w tym pomóc. No ale na przystawkę muszą sobie zarobić.

 3. pisiory kradno miliony i nic a tu afera o pare zloty

  • Oni nie kradną, oni odbudowują polską godność, szkoda, że tylko swoją, swoich rodzin i znajomych.

   • Nie dają ci okradać Polaków?Oj jak musisz draniu cierpieć pleść brednie. Polakom wreszcie żyje się godniej. I z inflacją sobie z czasem poradzą.

  • oligarcho jednak id…w nie sieją sami się rodzą

  • Ukradli ci coś? pewnie te zajemane pieniążki z nieodprowadzania vat? To bardzo dobrze zrobili. Brawo PiS.

 4. Pisiory wszystko ukradną. Nawet jak im niepotrzebne.

  • to raczej pełowcy i lewaki byli … zawsze w czasie wyborów największe poarcie mają w więzieniach właśnie oni!

 5. Zabrali jej wózek to niech zabiorą też jej kalectwo.

 6. Zamiast złodziejom obciąć rękę,to obciąć im kut…sa !!!

 7. Goscie sami powinni sie zglosic na policje – bylaby okolicznosc lagodzaca i byc moze zawiasy. Bo jak ich zlapia, to pewnie pojda za kraty, a tam to tacy chłopaczkowie nie beda mieli lekko. Wezcie rodzicow i idzcie razem na komisariat – dobra rada.

 8. Co oni byli tacy głupi i myśleli że im to w lombardzie przyjmą ? Co za dekle.