Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej już w ten weekend

W najbliższy weekend 26-27 listopada, w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy al. Zygmuntowskich 4 gościć będziemy zespoły piłki ręcznej w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Unii Lubelskiej. Wydarzenie rozgrywane będzie w kategorii juniorek młodszych.

Organizowane przez Fundację MKS Lublin wydarzenie wyróżniać się będzie zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjno-promocyjnym. Turniej rozgrywany będzie w systemie „każdy z każdym”, celem rozegrania jak największej ilości meczów. Organizatorzy zadbali o stojącą na wysokim poziomie obsadę, w ramach której na lubelskim parkiecie zobaczymy zawodniczki wszystkich żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będzie to pierwsza okazja do tego typu rywalizacji. Udział w turnieju weźmie pięć zespołów: NLO SMS ZPRP Kalisz, NLO SMS ZPRP Płock, NLO SMS ZPRP Lublin, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz MKS Lublin.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej to druga edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację MKS Lublin. Jak podkreślają organizatorzy, zadbali, aby turniej ten rozgrywany był w niebanalnej obsadzie i oprawie organizacyjno-promocyjnej. Dążą również do tego, aby przy znakomicie układającej się współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Lubelskim Związkiem Piłki Ręcznej ten produkt Fundacji MKS Lublin stale się rozwijał.

– Tworzymy wyjątkowy turniej, z oprawą godną największych wydarzeń sportowych. Dzięki przychylności Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka impreza organizowana jest pod jego Patronatem Honorowym. Dzięki Partnerom Turnieju, którzy z entuzjazmem przystąpili do wsparcia naszej inicjatywy zadbaliśmy o promocję wydarzenia, atrakcyjne nagrody i dobre warunki do udziału. Chcemy pokazać, że warto inwestować w sportowy rozwój młodzieży, która stanowi bezpośrednie zaplecze 22-krotnych Mistrzyń Polski MKS Lublin. Jesteśmy pewni, że uczestnicy zadbają o emocje i wysoki poziom sportowy. Co istotne, będzie to pierwsza okazja do takiej rywalizacji żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP. Zapraszamy do kibicowania – mówi Prezes Zarządu Fundacji MKS Lublin Waldemar Białowąs.

Wszystkie mecze organizowane w legendarnej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli będą również transmitowane na kanale Fundacji na YouTube. Oczywiście Fundacja MKS Lublin zadbała o atrakcyjne nagrody i pamiątki dla uczestników turnieju: Najlepszy zespół, oprócz pucharu, wygra voucher do wykorzystania na zakup strojów sportowych u partnera wydarzenia. Wyłonione najlepsze zawodniczki turnieju, oprócz statuetek otrzymają atrakcyjne nagrody. Zadbano również o to, aby ze swoimi upominkami z Lublina wyjechały Sztaby szkoleniowe zespołów. Wszyscy uczestnicy otrzymają również pamiątkowe dyplomy i gadżety. Szczegóły rozgrywek dostępne są również na profilu facebookowym Fundacji MKS Lublin.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Komentarze wyłączone

Z kraju