690 680 960

Odsłonięcie Masztu Niepodległości, rondo zostanie zamknięte. Utrudnienia będą też dzisiejszej nocy

W nocy z wtorku na środę będą utrudnienia w ruchu na rondzie przy zamku. W niedzielę zaś rondo zostanie całkowicie wyłączone z użytkowania.

Dobiegają końca prace przy budowie Masztu Niepodległości w Lublinie. Konstrukcja o wysokości 35 metrów ma upamiętniać przypadającą na ten rok 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej szczyt zwieńczy mająca 50 metrów kwadratowych biało-czerwona flaga. Maszt ma odzwierciedlać wielokulturowość Lublina. Miejsce również zostało wybrane nieprzypadkowo, rondo im. Romana Dmowskiego łączy bowiem ważne miejsca i arterie Lublina. W pobliżu znajduje się prawosławna cerkiew, kirkut czy też Kaplica Trójcy Świętej.

Dzisiejszej nocy zaplanowano ostatnie prace przy konstrukcji. W związku z tym, kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu. Al. Tysiąclecia w kierunku ul. Lubartowskiej zostanie od godziny 22 zamknięta. Kierowcy jadący od strony Felina w kierunku al. Solidarności będą musieli skręcić w prawo, dojechać do ronda Mohyły, na którym zwrócą i dojadą z powrotem do al. Tysiąclecia. Tak samo kierowane będą auta jadące od strony al. Unii Lubelskiej. Utrudnienia mają potrwać do godziny 5 rano.

Oficjalne odsłonięcie masztu odbędzie się w niedzielę. Od godziny 12:45 do 14:00 rondo zostanie całkowicie wyłączone z ruchu. Kierowcy jadący od strony Świdnika przed mostem na Bystrzycy na wysokości Młyna Krauzego zostaną skierowani w prawo, w ul. Grafa. Następnie pojadą ul. Mełgiewską i al. Andersa. Pojazdy poruszające się od strony al. Solidarności, na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską będą kierowane w lewo, następnie ul. Ruską. Od strony ronda przy Gali objazd wyznaczono przez ul. Zamojską. Od strony ul. Lwowskiej i Podzamcze przez ul. Ruską. Objazdami kursować ma również komunikacja miejska.

(fot. lublin112)

23 komentarze

  1. Warszawa ma palmę a Lublin maszt

  2. Jest pare błędów, maszt z flagą ma przypominać nie o wielokulturowości Lublina tylko o państwie w którym też zyją mniejszosci które są podporządkowane temu państwu.

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas