Odsłonięcie Masztu Niepodległości, rondo zostanie zamknięte. Utrudnienia będą też dzisiejszej nocy

W nocy z wtorku na środę będą utrudnienia w ruchu na rondzie przy zamku. W niedzielę zaś rondo zostanie całkowicie wyłączone z użytkowania.

Dobiegają końca prace przy budowie Masztu Niepodległości w Lublinie. Konstrukcja o wysokości 35 metrów ma upamiętniać przypadającą na ten rok 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej szczyt zwieńczy mająca 50 metrów kwadratowych biało-czerwona flaga. Maszt ma odzwierciedlać wielokulturowość Lublina. Miejsce również zostało wybrane nieprzypadkowo, rondo im. Romana Dmowskiego łączy bowiem ważne miejsca i arterie Lublina. W pobliżu znajduje się prawosławna cerkiew, kirkut czy też Kaplica Trójcy Świętej.

Dzisiejszej nocy zaplanowano ostatnie prace przy konstrukcji. W związku z tym, kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu. Al. Tysiąclecia w kierunku ul. Lubartowskiej zostanie od godziny 22 zamknięta. Kierowcy jadący od strony Felina w kierunku al. Solidarności będą musieli skręcić w prawo, dojechać do ronda Mohyły, na którym zwrócą i dojadą z powrotem do al. Tysiąclecia. Tak samo kierowane będą auta jadące od strony al. Unii Lubelskiej. Utrudnienia mają potrwać do godziny 5 rano.

Oficjalne odsłonięcie masztu odbędzie się w niedzielę. Od godziny 12:45 do 14:00 rondo zostanie całkowicie wyłączone z ruchu. Kierowcy jadący od strony Świdnika przed mostem na Bystrzycy na wysokości Młyna Krauzego zostaną skierowani w prawo, w ul. Grafa. Następnie pojadą ul. Mełgiewską i al. Andersa. Pojazdy poruszające się od strony al. Solidarności, na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską będą kierowane w lewo, następnie ul. Ruską. Od strony ronda przy Gali objazd wyznaczono przez ul. Zamojską. Od strony ul. Lwowskiej i Podzamcze przez ul. Ruską. Objazdami kursować ma również komunikacja miejska.

(fot. lublin112)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Nie wiedziałem że w Lublinie mieszka tylu anty-Polaków, którym przeszkadza maszt z flagą biało-czerwoną? Woleliście by pewnie czerwoną z sierpem i młotem czy biało-niebieską z gwiazdką???

  • Nie widziałem by komuś tu przeszkadzał maszt z flagą. Natomiast przeszkadza tak szkaradny maszt w tym konkretnie miejscu (flaga raczej nie ma nic do tego). Minimum estetyki i wiedzy o pejzażu przydałby się decydentom wydającym zezwolenie na takie … coś. Mogli to postawić wszędzie – postawili tam gdzie to nie tylko nie pasuje, ale w dodatku psuje krajobraz. Ta opcja polityczna jak coś może spieprzyć to spieprzy. Jakby dać im dwie metalowe kulki do zabawy to zaraz się okaże, że jedną zgubią, a drugą zepsują,

  • Masz rację, trzeba wybudować 100 i to 100 metrowych takich masztów na stulecie… to dopiero będzie patriotyzm… jeden maszcik i to taki niski dla tak wielkiego narodu to za mało… A ja głupi zawsze myślałem że patriotyzm to nauka i ciężka praca w celu budowania silnej gospodarki…

 2. Dobrze że tylko maszt niech sobie stoi a Warszawce 10ego mają odsłonić pomnik wielce niewiadomoczym zasłużonego prezydenta i msza , i marsz, i gadki szmatki małego który cały czas dochodzi do prawdy i śmiesznego prezdenta.

 3. Polska to stan umysłu. Wybudować maszt na środku newralgicznego ronda w środku miasta i żeby go odsłonić, zamknąć rondo w środku dnia na półtorej godziny.

  • Rondo zablokowane będzie 11go w południe.
   Wytłumacz mi – jak bardzo negatywnie wpłynie to na ruch uliczny w święto narodowe i to na dodatek w niedziele?
   Ale nie – najlepiej zróbmy odsłonięcie pomnika w piątek od 15ej do 18ej… Będzie bardziej pacyfistycznie…

 4. Bardzo dobra lokalizacja, będzie więcej wypadków- każdy będzie podziwiać maszt.

  • przyzwyczajajcie się kierowcy… każde święto, uroczystość, marsze, delegacje z zagranicy zwiedzające ten państwowy „licheń” itp to ruch będzie zamykany aż całkowicie zamkną bo od przejeżdżających aut flaga będzie się brudzić a to niszczenie symboli narodowych…

 5. ….jest cichy strajk policjantów. Pytam się za co ma ich społeczeństwo szanować? Służba komu?? Przewodniczącemu Zwiążków Zawodowych który tylko sobie zbudował wygodny stołek. ech wy pałkowniki!!! Zmieńcie tego facia bo on was zaprzepaścił pod względem szacunku u społeczeństwa. Znienawidzeni zostaniecie!!!! Antypatryjoty policjanty…wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zero poparcia dla tych piesków, żadnych profitów, żadnego stołowania sie w knajpach za darmochę!! To już przegięcie..i dziwic sie że ludzie plują na was??!!

  • Czy w zamkniętych oddziałach szpitali psychiatrycznych była jakaś „amnestia” czy może zbiorowa ucieczka?

 6. hahah 😀 Ci wszyscy to tak szczekają jacy by byli zachwyceni gdyby to była tęczowa flaga 😀 bo wtedy „Lublin taki postępowy!!” ale flaga Polski to „zaściankowość” 🙂 jest takie piękne przysłowie – PSY SZCZEKAJĄ, KARAWANA JEDZIE DALEJ !
  Pozdrawiam normalnych

  • nie widzę tu zachwytów nad tęczowością. Nie widzę też by ktoś tu pisał o zaściankowości. Czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie trudne? Wstyd – bo mieszkamy w jednej dzielnicy.

 7. Wybraliście Żuka to macie …:)))). A dług miasta rośnie i rośnie …:)). Brawo głupota….magistratu..:).

  • W tym temacie to Żuk raczej nie miał nic do gadania. A propos długu: dzięki takim kukułczym jajom będzie rósł dalej – ten maszt trzeba teraz będzie utrzymać, oświetlić, flagę wyprać, maszt odmalować co parę lat – za to wszystko będzie bulić miasto. Z naszych podatków.

  • A co ma do tego Żuk i dług miasta?
   Ach przepraszam… to było bardzo niegrzeczne z mojej strony aby zadać takie pytanie.
   Zapytam tylko… głupota nabyta czy obdarowana?

 8. Panie Czarnek. Maszt niech sobie stoi, ale co z trasą kolejową Lublin -Dęblin?

 9. Jak stoi to się chce?

 10. nasi żołnierze walczyli o Monte Casino .a oni o PKP Lublin Dęblin i jest 1:0

 11. Warszawa ma palmę a Lublin maszt

 12. Jest pare błędów, maszt z flagą ma przypominać nie o wielokulturowości Lublina tylko o państwie w którym też zyją mniejszosci które są podporządkowane temu państwu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7227zł 0.14%
  • GBP 4.8692zł 0.08%
  • EUR 4.3988zł -0.05%
  • CHF 4.0906zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dożynki powiatu tomaszowskiego w Łaszczowie
  Dwudniowe powiatowe obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim
  100-km rajd rowerowy po Roztoczu. Każdy może wziąć udział
  Obchody stulecia Bitwy Warszawskiej w Krasnymstawie
  Wojewódzkie Święto Ziół i parafialno-gminne Święto Plonów w Boniewie