Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe informacje o rosyjskiej rakiecie nad woj. lubelskim

W niedzielę o poranku nad woj. lubelskim doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Nad powiatem tomaszowskim pojawiła się rakieta manewrująca wystrzelona przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie.

Rzecznik Dowództwa Operacyjnego RSZ ppłk. Jacek Goryszewski przekazał przed godziną 9.00, że rakieta poruszała się z prędkością niemal 800 km/h na wysokości 400 metrów. Obiekt przekroczył granicę kraju na dwa kilometry, a następnie wyleciał z terytorium Polski. Rakieta pojawiła się w rejonie wsi Oserdów w powiecie tomaszowskim, w gminie Ulhówek.

Ppłk. Jacek Goryszewski zaznaczył, że Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych posiadało informację, że do rosyjskiego ataku na Ukrainę może dojść. Rakieta przebywała nad terytorium Polski 39 sekund.

– Mieliśmy informacje, że część rakiet może być skierowana w obwody graniczące z naszym państwem, stąd podniesiona gotowość bojowa – dodał.

Rzecznik DORSZ wyjaśnił, że przez cały czas przebywania w naszej przestrzeni rakieta była obserwowana radiolokacyjne.

– Wiedzieliśmy o jej trajektorii, o jej kierunku i spodziewaliśmy się, gdzie opuści naszą przestrzeń i miało to miejsce – wyjaśnił.

Polskie myśliwce powróciły już do baz, zaś Wojsko Polskie cały czas monitoruje sytuację i przestrzeń powietrzną.

PRZECZYTAJ

Rosyjska rakieta wleciała w polską przestrzeń powietrzną, nad województwem lubelskim

91 komentarzy

 1. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Hołownia na pewno pokona Putina ale, elokwencją, erudycją i krasomówstwem,w tym jest mistrzem świata

 2. Pan pułkownik mówi to co mu każą przełożeni. Rakieta która ma zamiar zniszczyć Lublin spokojnie doleci. Gdzie jest obrona przeciwlotnicza?? Ludzie okłamują was. Jestem żołnierzem który zna. Pozdrawiam

  • chyba z macierowego zaciągu – widziałem takich w rurkach i z walizkami na kółkach pod bramą na DMM

 3. Siniak sie posrał boi sie kacapow

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Jesteś żołnierzem i się znasz,chyba jedynie do pracy łopacie się nadajesz i tyle

 5. rakieta przeleciala nad cala ukraina i nie byla zbita , chociaz ukraincy zbijaja 99 na 100 rosyjskich rakiet wg. doniesien polskojezycznych mediow. czy ukraincy specjalnie ja przepuscili aby uderzyla w polske?

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Nie wiadomo czy miała jakiekolwiek ładunek wybuchowy,jak by nasz kraj ją zestrzelił,czyli Polska trzeba by było ruskim płacić wielomilionowe odszkodowanie

Dodaj komentarz