Nowe autobusy dojechały do Puław. Niebawem wyjadą na ulice (zdjęcia)

Jeszcze w tym miesiącu na ulice Puław wyjadą nowe autobusy komunikacji miejskiej. Trzy Solarisy przechodzą właśnie odbiory.

Do Puław dostarczone zostały trzy nowe autobusy, które zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Producentem pojazdów jest Solaris, który zaproponował miastu model Urbino 8,9 LE. Obecnie trwa odbiór techniczny autobusów, kiedy tylko wszystkie procedury zostaną zakończone, pojazdy będą kierowane do obsługi poszczególnych linii komunikacyjnych. Jak zapewnia MZK, ma się to stać jeszcze w tym miesiącu.

Autobusy posiadają w pełni klimatyzowaną przestrzeń pasażerską, zamontowano w nich pełny system informacji pasażerskiej, dwa podwójne porty USB służące do ładowania urządzeń mobilnych, mają też WiFi. Dodatkowo w pierwszym kasowniku będzie dostępna możliwość zakupu biletu za pomocą karty bankowej. Pojazdy nie posiadają w drzwiach stopni a z myślą o osobach poruszających się na wózkach, mają rampę umożliwiającą wjazd do środka. Wyposażony je w silniki spalinowe osiągające normę emisji spalin Euro 6, posiadają drzwi w układzie 1-2, 61 miejsc w tym 25 siedzących oraz 1 przeznaczone na wózek.

Zakup autobusów został dofinansowany ze środków UE w ramach projektu Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego łączącego Puławy i jego obszar funkcjonalny. Całkowita wartość projektu wynosi 25.544.887,92 zł, z czego dofinansowanie z UE w ramach RPO WL 2014-2020: 13.500.000,00 zł.

(fot. UM Puławy)

4 komentarze

 1. No i to jest zakup kontrolowany i z głową , a nie jak lubelski ZTM zrobił zakupy w Autosanie i zakupił prototypy które nadają się tylko do ekspozycji w halach warsztatowych . Innym przewożnikom wyszło to na dobre , bo jak zobaczyli jak w nowych autobusach lampy na głowę pasażerom spadają , a kierowcy hamują w stresie by nie zblokować hamulców , to zrezygnowali z autosanów .

 2. Będzie można kupić bilet za gotówkę (u kierowcy)?

 3. Ursssuuuusss może tylko pomarzyć i pomlaskać z zazdrości…

 4. Za 20 lat jak ukraince nie rozwalą i tak będzie pod palnikiem i na zyletki przerobiony

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą