Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocą dokończyli remont ul. Romantycznej

Zakończyły się utrudnienia na ulicy Romantycznej w Lublinie. Drogowcy ułożyli ostatnią warstwę nawierzchni. Co ciekawe, zrobili to nocą.

Skończyła się udręka mieszkańców osiedla Skarpa w Lublinie. Przez ostatnie tygodnie, musieli jeździć ulicą Romantyczną slalomem. Wszystko przez to, że prace związane z przebudową ulicy nagle wstrzymano. – Ponad miesiąc temu zasypali ostatni odcinek, po pracach przy wymianie rur. Od tej pory nic już nie robią. A nam pozostało jeździć slalomem pomiędzy dziurami – alarmowali nas czytelnicy. Co więcej, wściekłość mieszkańców pogłębiał wiszący obok baner wyborczy, na którym widniała obietnica kandydatów o remoncie tej ulicy.

Wykonawca miał czas na wykonanie prac do maja przyszłego roku. Jak się okazało, miasto na ten rok w budżecie zarezerwowało tylko część środków na wynagrodzenie dla wykonawcy, pozostałą kwotę miał on otrzymać w przyszłym roku. Dlatego też po wyczerpaniu puli funduszy, prace zostały wstrzymane.

Jednak skargi kierowców, jak tez interpelacje radnych w tej sprawie spowodowały, że miejscy urzędnicy porozumieli się z wykonawcą, który zgodził się dokończyć prace a na zapłatę poczekać do przyszłego roku. W ostatnich dniach ułożono ostatnią warstwę nawierzchni a kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej ulicy.

Nocą dokończyli remont ul. Romantycznej
Nocą dokończyli remont ul. Romantycznej

(fot. nadesłane – Romuald)
2015-11-02 18:39:22

6 komentarzy

  1. Teraz można zabrać dziewczynę na spacer na ulicę Romantyczną hehe

  2. Chyba niedokończone, nie wyrównany asfalt na skrzyżowani. brak pasów,

  3. Spać nie dali ,szosę za Lublinem niech se robią w nocy a nie ulice

  4. Edek z Romantycznej

    A gdzie są te obiecane nowe miejsca parkingowe? Bo na razie to ich ubyło zamiast przybyć.

  5. Asfalt wygląda ładnie, ale nawet na zdjęciach widać, że aby wjechać na nową nawierzchnię z bocznych uliczek trzeba pokonać kilkunastocentymetrowy schodek.

  6. A samochody pod górkę jadąc od Lidla jak stały tak stoją i stać będą. Jedno lato i piękna nowa nawierzchnia będzie cała w dołach. Nie wspominając już o tym, że równa nawierzchnia = większa prędkość, więc teraz wyminąć te samochody to będzie rosyjska ruletka…