Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niewiele brakowało do tragedii. Z cysterny wyciągnięto czterech nieprzytomnych mężczyzn

Wczoraj wieczorem służby ratunkowe zostały zaalarmowane o czterech nieprzytomnych osobach we wnętrzu cysterny. W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Mężczyzn udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Las Dębowy w powiecie opolskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w cysternie znajdują się nieprzytomne osoby. Na miejsce skierowana została straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż dwaj mężczyźni weszli do środka cysterny służącej do przewozu ciekłych produktów spożywczych. Zamierzali ją umyć po ostatnim transporcie. W pewnym momencie poczuli się słabo i stracili przytomność.

Wówczas na pomoc ruszyły kolejne dwie osoby. W ich przypadku sytuacja się powtórzyła. Po chwili również leżeli nieprzytomni. Na szczęście całą czwórkę udało się uratować.

Przybyli na miejsce strażacy natychmiast rozpoczęli działania. Korzystając z aparatów powietrznych ewakuowali poszkodowanych na zewnątrz po czym udzielono im pomocy medycznej. Niebawem mężczyźni poczuli się lepiej. Nie wymagali hospitalizacji. Jak nam przekazano, przyczyną zdarzenia było krytycznie niskie stężenie tlenu wewnątrz cysterny.

Jak wskazują nam ratownicy, w powietrzu znajduje się 21 proc tlenu. Kiedy jego zawartość spadnie poniżej 10 proc. w człowiek niepostrzeżenie traci przytomność. Poniżej 8 proc. w ciągu kilku minut można się udusić.

12 komentarzy

 1. Było wejść do studni i sie umyć

 2. Co się naćpali to ich

 3. Cebulak to stan umysłu

  Cebulak to cebulak

 4. Po co mi chemia, po co mi fizyka, po co mi matematyka? Oto skutki.
  Po co wam mózgi w ogóle…

 5. nauczyciel fizyki

  Anda prawdę napisałaś.

 6. Trzeba się było uczyć, anie jabłka zbierać

 7. A dlaczego było tam mało tlenu?

  • Przed wejściem do zbiornika wrzuć zapaloną zapałkę jak się pali to jest dosyć tlenu jak zgaśnie to trzeba czekać aż się przewietrzy. Nie należy tego robić w zbiornikach z latwopalnymi cieczą mi, mąka czy nawozem

 8. Ta umyć ,spirytusu się zachciało.

 9. a to firma nie ma procedur mycia cysterny?

Dodaj komentarz

Z kraju