Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Park Miejski w Lubartowie zmieni swoje oblicze. Prace potrwają dwa lata

Na przyszły rok zaplanowana została gruntowna modernizacja parku w Lubartowie. Jest już pozwolenie na przebudowę, niebawem zostanie wybrany wykonawca. Prace mają zostać zakończone w 2020 roku.

Starostwo lubartowskie wydało zgodę na przeprowadzenie prac związanych z modernizacją Parku Miejskiego przy Pałacu Sanguszków. Oznacza to, że miasto może ogłaszać przetarg, w którym poszukiwany będzie wykonawca inwestycji. Środki na ten cel są już zarezerwowane, więc jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace będą mogły się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Projekt zakłada oczyszczenie stawu i gruntowny remont urządzeń hydrotechnicznych. Wszystkie parkowe alejki zostaną zaaranżowane w nowy sposób, powstaną place zabaw, siłownie plenerowe, ogród sensoryczny, ścieżki do biegania i jeżdżenia na rolkach. W miejscu starego amfiteatru planowana jest budowa nowoczesnego obiektu.

– To inicjatywa Miasta Lubartów, która była konsultowana z mieszkańcami. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, w której lubartowianie będą mogli spędzać swój wolny czas. Przebudowa parku w znaczący sposób poprawi atrakcyjność otoczenia pałacu i mam nadzieję w szybkim czasie stanie się wizytówką miasta – mówi Janusz Bodziacki, Burmistrz Miasta Lubartów.

Zgodnie z przygotowanym już harmonogramem, prace budowlane mają być prowadzone przez najbliższe dwa lata. Środki na inwestycję są zarezerwowane w ramach projektu partnerskiego „Zielony LOF”. Realizuje go pięć gmin wchodzących w skład Porozumienia Gmin Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, zawartego w 2016 r. Liderem projektu jest Gmina Miasto Lubartów, a jej czterech partnerów to: Gmina Miejska Świdnik, Gmina Niemce, Gmina Spiczyn i Gmina Wólka. Umowa została podpisana 22 grudnia 2017 r. Całkowita wartość projektu to: 21 812 155,93 zł.

Park Miejski w Lubartowie zmieni swoje oblicze. Prace potrwają dwa lata

Park Miejski w Lubartowie zmieni swoje oblicze. Prace potrwają dwa lata

(fot. UM Lubartów)

5 komentarzy

  1. Najwyższa pora coś zrobić z tym „zapyziałym” parkiem. Cieszę sie,że ktoś wkoncu wzial sprawy w swoje rece i wkoncu Lubartowski park będzie mógł służyć jako wizytowka miasta. Szkoda, że tyle trzeba było na to czekać, a tym bardziej przed wyborami samorzaowymi, choć lepiej późno już wcale.

  2. i przyjadą z zamościa i będą ryby łowić w sadzawce

  3. Patrząc na wizualizacje to ciężko dopatrzeć się tych zmian. Wymienione nawierzchnie w alejkach i tyle. A stare zas**** przez wrony drzewa zostaną bez zmian i park dalej będzie ciemnym i zimnym miejscem. Raptem środek parku jest odkryty a reszta wygląda jak stary brudny las.

  4. to jeszcze niech daszki nad ławkami zrobią bo każda ławka osrana przez kawki

Z kraju