Nielegalne papierosy o wartości ponad 300 tys. złotych nie trafią na rynek (zdjęcia)

W minionym tygodniu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali w rejonie granicy dwie osoby oraz przemycone papierosy o wartości ponad 330 tys. zł.

17 października br. w pobliżu rzeki granicznej Bug, funkcjonariusze straży granicznej natrafili na pudła wypełnione nielegalnymi papierosami. Kontrabanda, została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę rzeki.

Papierosy były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w materiał maskujący. Kolejnym etapem nieudanego przemytu, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu podczas prowadzonych dalszych działań, do poszukiwania sprawcy przemytu użyto psa tropiącego.

Psi nos okazał się skuteczny, po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 30-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany. W sumie na miejscu zabezpieczono papierosy o wartości ponad 165 tys. zł.

Dzień później funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Volkswagen. Kierowca podczas próby zatrzymania jego pojazdu, uderzył w pojazd straży granicznej. Oba samochody w wyniku zdarzenia zostały uszkodzone, zaś osoby pełniące służbę oraz kierowca volkswagena wymagali pomocy medycznej.

Funkcjonariusze w pojeździe 40-letniego obywatela Polski ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 165 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu oraz na tylnych siedzeniach.

W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, osoby odpowiedzialne za przemyt odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

(fot. NOSG)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Pod Novą dalej handlują bo nie jeżdżę ostatnio tamtędy?

 2. Gdyby jeszcze te „zabezpieczone” papieroski, po naklejeniu brakujących znaków polskiej akcyzy skarbowej „odbezpieczono” i przekazano np. do domów starców, dla „biednych” wspomaganych dzielnie przez Caritas, a nawet do kryminałów i ośrodków wychowawczych dla młodzieży…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online