Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy o wartości ponad 300 tys. złotych nie trafią na rynek (zdjęcia)

W minionym tygodniu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali w rejonie granicy dwie osoby oraz przemycone papierosy o wartości ponad 330 tys. zł.

17 października br. w pobliżu rzeki granicznej Bug, funkcjonariusze straży granicznej natrafili na pudła wypełnione nielegalnymi papierosami. Kontrabanda, została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę rzeki.

Papierosy były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w materiał maskujący. Kolejnym etapem nieudanego przemytu, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu podczas prowadzonych dalszych działań, do poszukiwania sprawcy przemytu użyto psa tropiącego.

Psi nos okazał się skuteczny, po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 30-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany. W sumie na miejscu zabezpieczono papierosy o wartości ponad 165 tys. zł.

Dzień później funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Volkswagen. Kierowca podczas próby zatrzymania jego pojazdu, uderzył w pojazd straży granicznej. Oba samochody w wyniku zdarzenia zostały uszkodzone, zaś osoby pełniące służbę oraz kierowca volkswagena wymagali pomocy medycznej.

Funkcjonariusze w pojeździe 40-letniego obywatela Polski ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 165 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu oraz na tylnych siedzeniach.

W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, osoby odpowiedzialne za przemyt odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

Nielegalne papierosy o wartości ponad 300 tys. złotych nie trafią na rynek (zdjęcia)

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Pod Novą dalej handlują bo nie jeżdżę ostatnio tamtędy?

  2. Gdyby jeszcze te „zabezpieczone” papieroski, po naklejeniu brakujących znaków polskiej akcyzy skarbowej „odbezpieczono” i przekazano np. do domów starców, dla „biednych” wspomaganych dzielnie przez Caritas, a nawet do kryminałów i ośrodków wychowawczych dla młodzieży…