690 680 960

W niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek w regionie możliwe burze

W niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek w regionie możliwe są burze. Wszystko za sprawą napływającego nad Lubelszczyznę powietrza polarno-morskiego oraz ciepłego frontu.

W niedzielę w regionie możemy spodziewać się burz z opadami gradu o średnicy 2-3 cm, wystąpią także silniejsze porywy wiatru do 90 km/h. Co więcej bardziej aktywne ośrodki burzowe będą miały potencjał do generowania dużej ilości wyładowań atmosferycznych. Pierwsze burze najprawdopodobniej uformują się już przedpołudniem nad takimi powiatami jak: tomaszowski, chełmski oraz włodawski.

W kolejnych godzinach zjawiska burzowe mogą pojawić się także w powiecie zamojskim, krasnostawskim, łęczyńskim i parczewskim.

Burze mogą mieć potencjał do wytwarzania nawalnych opadów deszczu, które lokalnie spowodują podtopienia a nawet zalania niżej położonych obszarów. Największa aktywność burzowa spodziewana jest na godziny popołudniowe i wieczorne, ale mając na uwadze zaleganie chwiejnej masy także po zachodzie słońce, obecności procesów wspomagających konwekcje należy liczyć się z tworzeniem struktur burzowych także w nocy. W drugiej części nocy burze powinny zaniknąć. Pewnym czynnikiem, który może utrudnić formowanie się burz ma być zachmurzenie, które najprawdopodobniej będzie zalegać nad Lubelszczyzną.

2016-07-17 11:48:25
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis lubelscyfaniburz.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!