Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpiecznie przy przejściu dla pieszych. Krzewy będą wkrótce przycięte

Dokładnie rok temu pojawił się ten sam problem, po naszej interwencji krzewy udało się sprawie i szybko przyciąć. Jak alarmuje nasz Czytelnik, ponownie w rejonie tego przejścia dla pieszych ograniczona jest widoczność, za sprawą rozrastających się krzewów.

Od Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie, na którym widać problem związany z nadmiernie rozrastającym się krzewem w pobliżu jednego z przejść dla pieszych na ul. Łęczyńskiej.

Na zdjęciu widać, że gałęzie zasłaniają pieszych zbliżających się do przejścia. Sytuacja taka zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowych. Co więcej, w przypadku dziecka zbliżającego się do tak zarośniętego miejsca, kierowca nie ma szans, aby je odpowiednio wcześnie zauważyć.

– Krzewy zlokalizowane przy przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Łęczyńskiej i ul. Przyjaźni zostaną podcięte do końca bieżącego tygodnia – zapewniła nas Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

27 komentarzy

  1. Czy ja już brałem dzisiaj leki ???

  2. Tam są dwa przejścia w odległości 5 ciu metra

  3. Zlikwidować przejście a nie niszczyć przyrodę.

  4. Co robi gospodarz miasta? Sekator i w plener!

  5. Albo wyciąć te krzewy całkowicie albo zlikwidować przejście jeżeli jest tam drugie.

  6. nieKrytyKrytyk

    oj tam ważne że zostanie trochę kasy za nie koszenie tego. to że tam parę potrąceń będzie i wypadków na skrzyżowaniach zarośniętych. trudno, są tez plusy tego, policja zarobi w końcu 1 zdarzenie co najmniej 1500 dla nich żeby było bezpiecznie.

  7. Ja na swoim osiedlu sam podcinam krzaki bo nie sposób się doprosić w Urzędzie Miasta. Najgorzej jest na ścieżkach rowerowych, gdzie albo walisz kaskiem po gałęziach, albo ryzykujesz omijając.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo