Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową miejskiego targowiska w Świdniku

Realizacja nowego, miejskiego targowiska w Świdniku wchodzi w końcu w ostateczną fazę. Radni ustalili też tymczasowe miejsce do handlu.

O planach tej inwestycji mówi się już od wielu lat, jednak dopiero teraz udało się dopełnić wszystkie formalności. Zgodnie z założeniem cały teren zostanie zadaszony, powstaną też boksy handlowe, które zastąpią obecne, ustawione bez ładu i składu blaszane budki.

Głównym celem inwestycji jest uporządkowanie handlu w tym miejscu, do tego dochodzi ożywienie targowiska. Chodzi o to, aby było ono aktywne nie tylko w soboty, lecz również w pozostałe dni tygodnia. Ekotarg ma służyć nie tylko do sprzedaży różnego rodzaju produktów, lecz również powinien stać się miejscem spotkań mieszkańców.

Jak wynika z projektu, powstaną dwie wiaty. Główna ma mieć ponad 2,2 tys. mkw, druga zaś 370 mkw. Przewidziano też szereg stoisk o różnych wielkościach. Te największe przeznaczone są dla przedsiębiorców prowadzących stałą działalność handlową, mniejsze zaś dla osób, które sprzedają niewielką ilość towaru lub też robią to okazjonalnie przyjeżdżając na targowisko np. ze swoimi płodami rolnymi.

Wiadomo już, że na czas przebudowy targowiska, zostanie ono całkowicie wyłączone z użytkowania. Nie oznacza to jednak, że sprzedawcy nie będą mieli gdzie handlować a mieszkańcy robić zakupów. W czwartek miejscy radni ustalili, iż tymczasowe miejsce do handlu zostanie zlokalizowane między torami kolejowymi a ul. Targową

Zgodnie z umową, wykonawca ma 15 miesięcy na realizację zadania. A tą miasto podpisało z puławskim Mostostalem w połowie października ub. roku. Oznacza to, że Ekotarg ma być gotowy w styczniu przyszłego roku. Wartość inwestycji wynosi blisko 13,4 mln zł, z czego 9,5 mln zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową miejskiego targowiska w Świdniku

7 komentarzy

  1. Miejsce spotkani Świdnickich komuchów i donosicieli. Zbliżają się wybory więc pisowcu z samorządu walczą o głosy swojego elektoratu. Geriatria z klubu rencisty i emeryta się ucieszy. Fundatorem inwestycji jest niby polski Ład, podatek który niszczy przedsiębiorców i zawyża koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Podatek ten doprowadził do znacznego podniesienie ceny i kosztów życia wszystkich obywateli. Polski ład zepchnął najuboższych na jeszcze większe ubóstwo.
    Dziekujemy kłamco Morawiecki. ***** opozycję i konfederację !!!!!!!!!

    • Pisowiec soboń i reszta tych bandytów specjalnie to zrobili. Zwykły człowiek nie wie o co w tym chodzi. Będę to podkreślał do końca życia, że pisowcy to złodzieje i bandyci jakich mało.

  2. Tam i tak już nie ma ruchu.Po co wydawać kasę.

  3. Świdnik się rozwija nie to co dziura lublyn.

  4. Jakoś drogo jak na kawałek placu i dwie wiaty 🤷‍♀️❓

  5. To mają tam targowisko ?? I co jeszcze ?? Może fontannę ??

Dodaj komentarz

Z kraju