Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Światełko do nieba” w Lublinie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

Dzisiaj wieczorem w ramach zakończenia 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tak jak w wielu miastach w Polce, tak i w Lublinie popłynęło „Światełko do nieba”. Kilkaset osób zobaczyło najpierw pokaz ogniomistrzów z grupy McFire, następnie na czerwono zapłonęło wielkie serce ułożone na parkingu przed Galerią Olimp.

Każdego roku, w styczniu, na polskich ulicach i placach, można zobaczyć niezwykłe widowisko. Tysiące ludzi gromadzą się, aby wspólnie zapalić małe światełka i wysłać je w niebo. To niezwykłe wydarzenie jest znane jako „Światełko do nieba” i jest jednym z symboli corocznej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Światełko do nieba” jest nie tylko pięknym widowiskiem, ale również ważnym narzędziem komunikacji i przekazu. To nie tylko symbol solidarności, ale również manifestacja wspólnego działania na rzecz innych. Poprzez to gest, WOŚP przypomina o potrzebie pomocy dzieciom i szpitalom oraz zachęca ludzi do aktywnego uczestnictwa w charytatywnym dziele.

Światełko do nieba nie byłoby możliwe bez udziału tysięcy wolontariuszy, którzy każdego roku angażują się w organizację finału WOŚP. To właśnie dzięki ich pracy i poświęceniu możliwe jest zebrać ogromne sumy pieniędzy na rzecz potrzebujących. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko akcja charytatywna, to również ogromna wspólnota ludzi, którzy łączą siły, aby pomóc innym.

Świetlny element WOŚP to nie tylko piękne wydarzenie, ale również symbol nadziei, miłości i solidarności. Każdego roku przypomina nam, że wspólnym działaniem możemy zdziałać wiele dobrego i pomóc potrzebującym. To także okazja, aby zatrzymać się na chwilę i podziękować wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz darczyńcom za ich wsparcie.

50 komentarzy

  1. Wy jesteście nienormalni, zobaczcie jak Kraków czy Poznań swiętował.Tak jakoś takiego jadu nie ma ,wręcz przeciwnie.Wszyscy którzy są przeciwni niech siedzą w domu a w razie ,,W,, niech podpiszą ,że nie chcą być leczeni sprzętem Jurka.Spać tez powinniście na podłodze w szpitalu.Boże jaki ten wschód to zaścianek i ciemnogród , wstydżcie się .

    • Płacę podatki i nie potrzebuje pomocy i jałmużny od pseudo fundacji.

    • Renata oświecona zachodnim syfem przecież na tym cyrku nie było nawet pół procenta ludzi którzy żyją w Polsce

Dodaj komentarz

Z kraju