Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje jedna osoba, poszkodowana w wypadku na obwodnicy Piask. Starsza kobieta jechała pod prąd (wideo, zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się wczorajszy wypadek na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski. W szpitalu zmarła jedna z osób poszkodowanych w czołowym zderzeniu pojazdów.

Lekarzom nie udało się uratować życia jednej z osób poszkodowanych w poniedziałkowym wypadku na obwodnicy Piask. Niebawem po przetransportowaniu do szpitala w Lublinie zmarła pasażerka hyundaia. Podróżowała ona wraz z kobietą, która doprowadziła do tego tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Jak już informowaliśmy, około godziny 19 w miejscowości Kębłów zderzyły się dwa samochody osobowe: hyundai oraz kia. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca hyundaiem kobieta zjeżdżała z drogi Piaski – Mełgiew na drogę ekspresową. Wjechała jednak pod prąd, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z jadącą w kierunku Lublina kią. Jedno z aut dachowało.

Poszkodowanym na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili że jedna z osób, pasażerka hyundaia, nie daje oznak życia. Po przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przytransportowano ją do szpitala. Tam kobieta zmarła. Poszkodowanych zostało łącznie siedem osób, trzy z hyundaia i cztery z kii.

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Piask trwały do godziny 23.

 

(fot. wideo lublin112.pl)

62 komentarze

 1. Mieszkałem w tych okolicach, nie raz słyszałem że ktoś widział samochód który wjechał w drogę nie po tej stronie znaku i potem cofał, bo się na czas zorientował. Nie chcę być źle zrozumiany ale starsze osóby mają swoje naturalne ze względu na wiek słabości, może tu w połowie drogi przydałoby się dodatkowe oznakowanie, informujące że jedziemy pod prąd, każdy z nas kiedyś będzie stary i już nie tak spostrzegawczy jak gdy był młody. Problem jest, społeczeństwo w Polsce się starzeje, pytanie czy przepisy na czas ulegną zmianie, aby minimalizować takie wypadki.

  • Tak kużwa zmienimy przepisy bo tępe baby nie umieją jeździć a ty @Kefa nie jeździj bo zrobisz komuś krzywdę. czy ktoś jest spostrzegawczy czy nie powinni orzekać psychologowie w poradniach obowiązkowo np. raz na 10 lat już po zapisaniu się na kurs PJ.

  • W niektórych krajach EU faktycznie na zjazdach stoją (odwrócone „tyłem”) duże znaki „Stój! Źle jedziesz!”. Jasne, że to kosztuje, ale parę żyć może oszczędzić.

 2. Ale jaja polscy kierowcy krytykują jazdę pod prad ci którzy zwracają na autostradach ,którzy wyprzedzają przed przeisc ami ograniczenia prędkości mają w doopie ,parkują jak chcą a nagle najwięksi znawcy. Po Polsce jeździ się jak w krajach 3go świata albo jeszcze gorzej , o pijanych kierowcach nawet nie wspomnę

 3. jak dla mnie to skrzyżowanie jest zrobione źle. Pal sześć przy ładnej pogodzie , widać niebieską strzalkę, ale w mglisty dzień , wieczorem , w deszczu i przy jadącym z naprzeciw samochodzie mozna zostac oślepionym i zauważyć znak albo już ciut za późno i wjechać na niewłaściwą jezdnię. Zjazd z ekspresówki powinien być kilkanaście metrów przed skrzyzowaniemz drogą lokalną połączony w jedną jezdnię wtedy nawet niezbyt bystry kierowca poradziłby sobie ze skrętem wjeżdżając typowo na prawą stronę jezdni. A , i sugestia żeby może postawić w takim miejscu tablicę- Stój. Źle jedziesz. jka najbardziej na miejscu

 4. „”gon staruche ZK Grudziądz czeka!!!!

 5. no braknie jajek . pszenicy. złotówek dla papugi „”!!!!!

 6. stary szybki i wściekły

  przedstawione zdarzenie dotyczy zajścia na drodze szybkiego ruchu, obwodnicy , czy też sytuacji kiedy kobiety rzadko uczęszczają trasą której nie znają . W tamtym tygodniu byłem świadkiem zdarzenia, w którym kobieta jadąc na wysokości aqua lublin jechała pod prąd z dzieciakami w fotelikach . Tak więc to nie problem w oznakowaniu drogi , lecz w bezpośrednich znajomościach zasad ruchu drogowego. Niektórzy poruszają się jakby jeździli w UK

 7. stary szybki i wściekły

  Poza tym , wszystkim obrońcom sprawczyni zajścia przypominam , że obowiązuje nas prawostronny kierunek ruchu

 8. Linia przerywa jest po prawej stronie tj. przed wjazdem na ekspresówkę co sugeruje że z tej drogi może wyjechać pojazd. Powinna być za znakiem ustąp pierwszeństwa czyli po drugiej stronie. Ale i tak znak stoi jak wół.
  Wyrazy współczucia dla bliskich i poszkodowanych.

 9. I dalej trzymam się tego że w pewnym podeszłym wieku powinny być przeprowadzane badania, które upowazniaja do dalszej jazdy lub już nie… Sam jestem kierowca zawodowym i naprawdę chciałbym wracać do domu tyle razy ile wyjeżdżam – moja opinia kobieta podeszly wiek nie zachowała ostrożności, nie przemyślala jak później postąpić i stało się. Przykro tylko czytać niektóre komentarze bo piszą je albo osoby psychiczne albo dzieci. Pozdrawiam Wszystkich i życzę bezpiecznej jazdy

 10. głupia baba doprowadziła do tragedii, moim zdaniem prawo jazdy w tym kraju z takimi ludźmi powinno był okresowe i ponawiane egzaminy raz na jakiś czas

Z kraju

Polityka i społeczeństwo