690 680 960

Nie żyje 10-latka, ranna w wypadku w Lublinie. Dziewczynki nie udało się uratować

Ubiegłotygodniowy wypadek na al. Witosa w Lublinie zakończył się tragicznie w skutkach. Nie udało się uratować życia dziewczynki, która podróżowała jednym z pojazdów.

W szpitalu zmarła 10-letnia dziewczynka, która odniosła ciężkie obrażenia ciała w wypadku, jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu na al. Witosa w Lublinie. W piątkowe południe na wysokości marketu OBI zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i jeep.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierująca volkswagenem kobieta, jadąc w kierunku centrum, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków. W wyniku tego, na mokrej po opadach deszczu jezdni auto wpadło w poślizg. Następnie zjechało na pas zieleni i przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyło się z jadącym z naprzeciwka jeepem.

Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. W volkswagenie znajdowała się kobieta z dwójką dzieci w wieku 10 i 2 lat. Osoby te były zakleszczone we wraku pojazdu. Do szpitali zostali przetransportowani wszystkie uczestniczące w zdarzeniu osoby. Stan dziewczynki cały czas był krytyczny. Pomimo starań lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

Strażacy, którzy brali udział w akcji ratunkowej apelują do mężczyzny, który wraz z ratownikiem ruszył na pomoc poszkodowanym, o kontakt. Chcieliby mu osobiście podziękować za profesjonalne przeprowadzenie działań. Kontaktować się można przez naszą redakcję.

(fot. lublin112)

86 komentarzy

 1. Niektórych śmieci lekarze powini uśmiercać przy porodzie bo wydarzyła się tragedia a niektóre osoby się tą sytuacją żywią w piszą obrzydliwe komentaże do puki ich taka sytuacja nie daj Boże spotka to te puste głowy dalej będo

  • „Niektórych śmieci lekarze powini uśmiercać przy porodzie bo wydarzyła się tragedia a niektóre osoby się tą sytuacją żywią w piszą obrzydliwe komentaże do puki ich taka sytuacja nie daj Boże spotka to te puste głowy dalej będo”
   Faktycznie – niektóre komentarze są obrzydliwe.

  • Lepiej spójrz na swój obrzydliwy komentarz .

 2. Wszyscy patrzycie tylko na tą kobietę co może i jechała za szybko, że wpadła w poślizg i wyniosło na przeciwległy pas jezdni. Ale mogę się założyć że zniszczenia są bardziej spodobowane tym, że ten jeep (2x cięższy od golfa) też jechał w granicach 80-100km/h a golf przyjął uderzenie w najgorsze miejsce jakie może być czyli w bok. I stąd taki tragiczny scenariusz. Nie mówię że winny jest kierowca z jeep’a bo mógł nie mieć szans na zareagowanie. I nie bronię tej kobiety bo mogła jechać wolniej. Współczuję rodzinie takiej tragedii.

  • ale argument z d…
   a jak by tam tir jechał zamiast jeepa…?
   Nie doszło by do tragedii jak by kretynka umiała jeździć tyle w temacie..!!!
   Wioząc dzieci łamać przepisy ruchu drogowego…?!?1?1 Nie do zrozumienia i nie do wybaczenia…!
   Poniosła najwyższą karę z możliwych i może to da do myślenia innym „madkom” i „tatusiom”…
   a jakiekolwiek próby usprawiedliwiania mor***zyni (tak zamor***ała swoje dziecko!!!) zakłócają przekaz..!!!!

  • Jeżeli kierujący jeepem nie jechał by jeepem tylko samochodem o słabszej konstrukcji, np jakąś małą osobówką, też mogłoby się to dla niego źle skończyć i to nie z jego winy bo on jechał prawidłowo, VW wtargnął na jego pas.

 3. Wsumie gdyby tam były bariery metalowe to zatrzymały by ten samochud to nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu ile jeszcze ma zginąć ludzi . Politycy i urzędasy ładnie obiecują w telewizji a tak naprawdę guzik robią

 4. Brawo Matka Polka, takie teraz pokolenia.
  Wiozę dwójkę dzieci i zap……lam i za czym, i po co, i na co jak na skrzyżowaniu pod zamkiem pewnie i tak stałaby na światłach razem ze wszystkimi których po drodze wyprzedziła.
  Tragedia, zginęło dziecko winne tylko temu, że miało nieodpowiedzialną matkę, dobrze że nie zabiła więcej ludzi.
  Nie wiem ile tam trzeba zasuwać, żeby przebić się przez pas zieleni i tak doszczętnie skasować obydwa pojazdy.
  Podejrzewam, że ponad 120 km/h przynajmniej, w końcu to autostrada.
  Współczułbym, tylko nie wiem komu, pasażerom i kierowcy jeepa na pewno.

 5. Gdzie bariery energochłonne ???

 6. A ile jechała w końcu? 80-90? Czy więcej ? Pewnie jeszcze na zimowych oponach

 7. Z tego co wiem to tej kobiety dziecko to 2 letnie a ta 10 letnia dziewczynka to córka jej koleżanki,

 8. Straszne to jest. Niestety nic się nie zmieni i dalej będą miały miejsce podobne tragedie jeżeli ludzie nie zdejmą nogi z gazu. Nie mieszkam w Lublinie, ale dwa razy jechałem ul. Witosa w ubiegłym tygodniu i to jest dramat, jak szybko tam ludzie jeżdżą.

 9. To była 8latka a nie 10latka. Wyrazy współczucia dla Mamy Eweliny. Trzymaj sie musisz być silna.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej