Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie patrzą na znaki i jadą. Po serii wypadków w tym miejscu, miasto postanowiło działać

Nocami na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do groźnych kolizji i wypadków. Rozbite auta można już liczyć w dziesiątkach. Od dzisiaj ma tam być o wiele bezpieczniej.

34 komentarze

 1. Sprawstwo sprawstwem, ale dlaczego Ci z pierwszeństwem, nie upewniają się, czy pierwszeństwo jest im udzielane? Wjeżdżając na skrzyżowanie każdy jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, więc także obserwować to, co robią inni. Na takich skrzyżowaniach widać, czy inni zwalniają przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.
  No i gdzie te teksty o Świętych Krowach, pierwszeństwie na cmentarz, itp. ?

  • No i jeszcze wiele zależy od tego, komu jest się łatwiej zatrzymać. Rozpędzona 30-letnia aŁdica na łysych oponach i pijakiem za kółkiem, nie zatrzyma się w miejscu. Ktoś o tym pomyślał?

  • I to niby tłumaczy bezmózgich kierowców, którzy nigdy prawa jazdy nie powinni mieć jak im się myli ustąp pierszeństwa z pierwszeństwo przejazdu? Przy takim toku rozumowania to każdy by myślał: Aaa bo on musi się upewnić, że nie wyskoczę mu to mocniej przycisnę i mnie puści.

  • Teoria Frania przejeżdżać każde skrzyżowanie z prędkością 10 km/h nawet te na trasach szybkiego ruchu. Zasada ograniczonego zaufania wg. nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Franiu marnujesz się chłopie na forum 112 bo tylko tam masz swobodę zaistnienia…powinieneś być doradcą rządzących bo takich potrzebują co się znają na wszystkim czyli NICZYM.

   • Pewnie, wymagajmy myślenia i zachowywanie ostrożności od dzieci i staruszków. W teorii najlepiej przygotowani do ruchu drogowego kierowcy niech jeżdżą bezmyślnie, bez uważania na innych. I kto niby ma „bezwzględne pierwszeństwo”? Kto na polskich drogach robi za „Święte krowy”?

  • Jaki przepis nakazuje upewnienie się czy pierwszeństwo jest na udzielane? Z tego co wiem, dojeżdżając do skrzyżowania, kierujący zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a nie upewniać się o udzielonym pierwszeństwie; zresztą w tym przypadku dzielenie dróg na te z pierwszeństwem i podporządkowane byłoby bez sensu, skoro każde skrzyżowanie należałoby traktować jak równorzędne.
   Niemniej jednak zasada ograniczonego zaufania polega na powstrzymaniu się od dalszej jazdy (nawet jeżeli mamy pierwszeństwo), jeżeli zakładamy, że inny kierujący może doprowadzić do wypadku. Ja zakładam, że inni zawsze stosują się do przepisów (tak jak ja zresztą), wiec wjeżdżam zawsze gdy mam pierwszeństwo.

 2. chciałem skomentować nazwę ulicy, ale się powstrzymam.

 3. Wszędzie zróbcie światła żeby prowincja murzyn,żółtek i pijani wiedzieli jak jeździć

 4. Decyzja o pozostawieniu włączonej sygnalizacji świetlnej całą dobę jest bardzo dobra. Nie chce odnosić się do prędkości samochodów jadących ul. BMC i potencjalnym nie zauważeniem kto ma pierwszeństwo ale moim zdaniem problemem w tym miejscu jest zasadniczo słaba widoczność. Jadąc BMC i zatrzymując się przed skrzyżowaniem jest się na górce, samochody dojeżdżające Kraśnicką jadą pod górkę, a dodatkowo widoczność utrudniona jest przez bariery oddzielające jezdnie. Dodatkowym problemem często bywa także prędkość samochodów w ciągu Kraśnickiej. W efekcie ciężko w nocy przecina się w tym miejscu Kraśnicką.

  • Tak samo jest na skrzyżowaniu Kraśnickiej z Głęboką i Nałęczowską po wyłączeniu świateł. Tyle tylko że tam łatwiej zorientować się co do pierwszeństwa.
   Z pozycji niskiej osobówki, te p… bariery pomiędzy jezdniami zasłaniają wszystko.
   O przejeździe licznych karetek na sygnałach (blisko pogotowie i szpital) już nie wspomnę. Nawet nie ma gdzie im zjechać.

 5. Szkoda,że trzeba było tylu wypadków,żeby szanowni radni pracujący za nasze pieniądze,doszli do tak wspaniałego i odkrywczego wniosku.
  Ale gdyby któryś z nich miała tam wypadek,natychmiast by była włączona sygnalizacja przez całą dobę

 6. czyżby rozwalił się synek jakiegoś prominenta na tym skrzyżowaniu ? dopiero teraz coś z tym robią ? rychło w czas. ręce opadają.

 7. Sprawcy kolizji sądzili, sądzić a wiedzieć czy ma się pierwszeństwo czy nie to ogromna różnica. Ale jak teraz większość kieroFców jeździ z nosem w s.ajfonie to skąd ma jeszcze widzieć znaki.

 8. „sprawcy kolizji sądzili „….a tymczasem to ich powinno się sądzić

 9. Franio to dawny Bimmer,któremu zabrali dożywotnio PJ.Teraz śmiga na hulajnodze i udziela porad

 10. Franio widac że robiłeś tam auto?pierwszeństwo to nie zatrzymujesz się bo Franio jedzie?zabierać prawo jazdy jak nie znają znaków i przepisow?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo