690 680 960

Nie patrzą na znaki i jadą. Po serii wypadków w tym miejscu, miasto postanowiło działać

Nocami na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do groźnych kolizji i wypadków. Rozbite auta można już liczyć w dziesiątkach. Od dzisiaj ma tam być o wiele bezpieczniej.

Od dłuższego czasu jednym z miejsc na mapie Lublina, gdzie dochodzi do wielu groźnych wypadków i kolizji, jest skrzyżowanie al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino. Jednak zdarzenia drogowe notowane są w tym miejscu głównie nocami. Wszystko dlatego, że wielu kierowców nie zwraca uwagi na oznakowanie, które obowiązuje po wyłączeniu sygnalizacji świetlnej.

Za każdym razem wszystko wygląda tak samo: kierowca poruszający się ul. Bohaterów Monte Cassino dojeżdżając do skrzyżowania nawet nie zwalnia, w wyniku czego doprowadza do zderzenia z pojazdem jadącym al. Kraśnicką. Co więcej, praktycznie wszyscy sprawcy zdarzeń drogowych w tym miejscu tłumaczą, że sądzili, iż mają pierwszeństwo przejazdu.

Rozbite auta na tym skrzyżowaniu liczone są już w dziesiątkach. Wiele z nich nadawało się jedynie na złom. Wszystko dlatego, że nocami, kiedy ruch na ulicach jest znikomy, wielu kierowców pozwala sobie na mocniejsze przyciśnięcie pedału gazu.

W końcu miejscy urzędnicy postanowili poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Tym razem nie chodzi o dodatkowe znaki, czy znane z wielu miejsc czerwone linie na jezdni. Sposobem ma być uruchomienie sygnalizacji świetlnej na całą dobę. Zmiany zostaną wprowadzone już dzisiejszej nocy.

(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

  1. wieśmaków na tym skrzyżowaniu nic nie powstrzyma, wieśmak czy miastowy czy ze wsi to jeden i ten sam kretynek 😀

  2. Moj były pasat po spotkaniu z ivekiem jest na fotach

    • Super! Gratulacje! Jesteś gość przez duże g… Pewnie niedługo trafisz, wraz ze swoim Passatem na pierwsze strony gazet i zostaniesz sławny. Zostaniesz celebrytą, a raczej jednym z tysięcy celebrytów i wreszcie będziesz BOGATY!!!

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas