Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciał zderzyć się z sarną, opel uderzył w drzewo (zdjęcia)

Wczoraj w Poniatowej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wszystko przez sarnę, która nagle pojawiła się na drodze. Na szczęście 26-letniemu kierującemu autem nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 7.00 na drodze wojewódzkiej 832 w miejscowości Poniatowa w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

– Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, pod samochód osobowy marki Opel, nagle wbiegła sarna. 26-letni kierujący chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący oplem podróżował sam, był trzeźwy. Zwierzę oddaliło się z miejsca – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody. Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.

Nie chciał zderzyć się z sarną, opel uderzył w drzewo (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

PRZECZYTAJ

Świadek zareagował, policjanci zatrzymali. Kierujący citroenem był pijany

Autor: redakcja

9 komentarzy

  1. Niech policja zaapeluje do saren. By zakładały odblaski i nie ubierały się na ciemno. Egzekwowanie przestrzegania przepisów przez głównych sprawców zdarzeń drogowych im nie wychodzi najlepiej, to niech dalej kontrolują rowerzystów i roznoszą ulotki dzieciom po szkołach, by te bardziej uważały.

  2. Czy otrzymał mandat karny? Jeśli nie, to będę wiedzial że jak się zagapię, albo wpadnę w poślizg i wyląduję w rowie to bedę się tłumaczył że wyleciala mi sarna, albo żubr albo nosorożec i nie dostanę mandatu. Bo już kilku kierowców z informacji lublin112 dostali mandaty bo tłumaczyli że była śliska jezdnia i jechali w deszczu co było powodem lądowania w rowie.

  3. Wczoraj w nocy sarna wyskoczyła mi przed koła na środku mojego miasteczka. Na szczęście prędkość była niewielka i został tylko ślad na zderzaku i lampie.

  4. Czy ktoś ją widział? Zabrać pj póki czas bo jak dzban wali w las zamiast w sarnę to upośledzony.

  5. Bardzo szybki w nogach

    Niekoniecznie lepiej w drzewo niż w sarnę jak widać

  6. Dlatego mam na przodzie nierdzewny ruszt, po takim incydencie nazajutrz rozpalam się grilla 😏

  7. zasada jest tak z tylko hamujesz ni omijasz bo skutki sa tragiczne jakbys normalnie walnal sarnee

  8. a czy kierwoca zapłącił mandat za wjechanie do lasu spalinowym silnikiem xD

Dodaj komentarz