Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Świadek zareagował, policjanci zatrzymali. Kierujący citroenem był pijany

25-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadł za kierownicę citroena. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki reakcji świadka.

W niedzielę przed południem, policjant z bialskiej komendy jadąc drogą krajową nr 82 w kierunku Włodawy zauważył kierującego citroenem, który jadąc w tym samym kierunku nie trzymał toru jazdy. Policjant jadąc za nierozważnym kierowcą telefonicznie powiadomił dyżurnego, który wysłał patrol zgodnie z przekazywaną trasą przemieszczania się pojazdu.

– Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej citroena przed Włodawą. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. 25-latek był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był zaskoczony faktem kontroli policyjnej – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Stary Brus nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

– Mężczyznę, za popełnione przestępstwo czekają surowe konsekwencje. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego poprzez kontakt z numerem alarmowym 112. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

PRZECZYTAJ

Zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Nie potrafił wskazać, gdzie jest właściciel karty parkingowej

4 komentarze

  1. Włodawa. Tam policja zatrzymuje tylko meneli na rowerach. Ci kierujący samochodami jeżdżą nieniepokojeni. No, chyba, że już ktoś zawiadomi- wtedy muszą.

  2. I tak hyże ruje elektoratowi nic nie zrobią

Dodaj komentarz