Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Najtwardszy ze strażaków po raz kolejny pokazał, że nie ma sobie równych

Rafał Bereza, strażak z Chełma, po raz kolejny zwyciężył w międzynarodowych mistrzostwach. Tym razem odbywały się one na Węgrzech.

W miniony weekend w węgierskiej miejscowości Oroshaza rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa strażaków w Toughest Firefighter Alive – TFA. Wśród 186 zawodników z całej Europy była też polska drużyna. W niej zaś mł. asp. Rafał Bereza, na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Rywalizował on w kategorii wiekowej do 30 lat.

Pierwszego dnia zmagań zawodnicy mieli do pokonania tor, który wymagał od nich techniki i siły. Wśród konkurencji był bieg z 40 kilogramowymi obciążeniami, pokonanie 3 metrowej ściany, symulacja wyważania drzwi, przecinanie kłody drzewa, czy np. przenoszenie 40 kilogramowych ciężarów w basenie. Po podliczeniu punktów okazało się, że Rafał Bereza uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 0,2 sekundy do reprezentanta Rumunii.

W drugim dniu zmagań trzeba było zaliczyć konkurencje takie jak: rozciąganie linii gaśniczych czy bicie młotem na maszynie, pokonanie dwumetrowej ściany, ewakuacja poszkodowanego o wadze 80 kg na dystans 70 metrów, wbieganie z obciążeniem na wieżę, wyciąganie pakietu na linie czy pokonywanie tunelu z ciężarami. Tym razem strażak z naszego regionu nie miał sobie równych. Uzyskane punkty z obu dni pozwoliły mu wygrać zawody.

40

41

42

43

45

(fot: Rafał Bereza)
2017-08-30 00:03:17

11 komentarzy

 1. Nie z Chełma tylko z Krasnegostawu !!!

 2. Gratulacje !!!

 3. Chyba nie z Chełma jednak…

  • Na swoim Facebooku jakoś nie przyznaje się że pochodzi z Krasnegostawu tylko ma wpisane Chełm i Wólka Orłowska

 4. Gratulacje! Medalista nie wygląda na siłacza, a mimo to jest skuteczniejszy niż siłowniane ogry po sterydach.

 5. Bo pracował do marca w JRG Krasnystaw, od kwietnia jest na JRG 1 Chełm

 6. student politechniki

  Powinni go do Lublina do Wojewódzkiej przenieść…

 7. Ma chłopak szacunek do munduru i do siebie. Gratuluję.