Najlepsi lubelscy kucharze przygotują wyjątkowe potrawy aby pomóc dzieciom

Po raz kolejny najlepsi lubelscy kucharze przygotują świąteczne potrawy, których każdy będzie mógł skosztować. Celem akcji jest pomoc dzieciom.

Stowarzyszenie Lubelscy Kucharze Dzieciom zaprasza do udziału w Bożonarodzeniowym Festiwalu „Kucharze Dzieciom”. Bedzie to już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy, którą zapoczątkowali najlepsi lubelscy kucharze. Postanowili oni wolny czas przeznaczyć na zorganizowanie wydarzenia, którego celem była pomoc dla dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia.

Sami o wszystko zadbali, jak też wyłożyli własne fundusze na niezbędne opłaty czy też zakupy. Do tego zorganizowali również dla najmłodszych mieszkańców Lublina warsztaty, na których wypiekane były pierniki. Całkowity dochód został przekazany na rzecz potrzebujących. W tym roku wspierani będą podopieczni Stowarzyszenia Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

– Przez dwa dni będziemy przygotowywać świąteczne potrawy. Swoją obecność potwierdzili uczestnicy Top Chef, Masterchef oraz jak co roku będą z nami uczestnicy kilku edycji Hell’s Kitchen. Jest nam niezmiernie miło iż w tym roku do akcji włączyły się kluby sportowe z Lublina m.in. Tytani Lublin czy też MKS Lublin, będzie też Szymon Ładniak – wyjaśnia Paweł Cygan, jeden z organizatorów akcji.

Wszyscy kucharze biorący udział w wydarzeniu będą przygotowywać wyjątkowe świąteczne potrawy. Dań oczywiście będzie można spróbować, a tym samym pomóc dzieciom. Wystarczy, że do ustawionych puszek wrzuci się parę groszy. Podczas pierwszych dwóch finałów akcji Lubelscy Kucharze Dzieciom zebrano ponad 20 000 złotych. Pieniądze trafiły do dwóch fundacji: Hospicjum im Małego Księcia w Lublinie oraz Fundacji Spełnionych Marzeń.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w sobotę i niedzielę 15 – 16 grudnia 2018 w lubelskiej Galerii Olimp. W niedzielę o godzinie 16.00 przeprowadzona zostanie aukcja darów. Świąteczne gotowanie zakończy się w niedzielę o godzinie 18.00

Portal lublin112 jest patronem medialnym wydarzenia

(fot. lublin112)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021