Najbliższa niedziela z zakazem handlu. Sprawdź kiedy nie zrobisz zakupów

Najbliższa niedziela (11 marca) to pierwszy dzień obowiązywania nowej ustawy ograniczającej handel w niedziele. W opinii Polskiej Rady Centrów Handlowych najbliższe miesiące będą okresem chaosu komunikacyjnego oraz sprawdzianem dla branży.

11 marca br. wchodzi w życie nowa ustawa. Zgodnie z prawem niektóre centra usługowo-handlowe pozostaną jednak otwarte ze względu na funkcjonujące w nich lokale prowadzące działalność np. w formie restauracji, barów, kin, placów zabaw, siłowni czy przychodni lekarskich. Takich usług zakaz nie dotyczy. Zanim klienci i handlowcy oswoją się z zakazem handlu w niedzielę, może minąć trochę czasu.

– W 2018 roku niedziel z zakazem handlu będzie łącznie 20. W takich miesiącach, jak lipiec i wrzesień, nie zrobimy zakupów w aż trzy niedziele w miesiącu, a w kwietniu – nawet w cztery, ze względu na przypadające w niedzielę święto. Najbliższe miesiące zapowiadają się na trudny i pełen wyzwań okres dla branży, kiedy testowane będą przez jej przedstawicieli różne rozwiązania, a także sprawdzana ich efektywność i skutki zakazu. Niestety nową ustawę cechuje tak wysoki stopień niedookreśloności i wewnętrznych sprzeczności o charakterze legislacyjnym i merytorycznym, że zarówno wdrożenie zaproponowanych w niej rozwiązań, jak i ich praktyczne wyegzekwowanie może wiązać się z szeregiem problemów, które już dzisiaj obserwujemy. Zarządcy centrów handlowych podejmują decyzje, uzależniając je od warunków, w których działa konkretny obiekt. Niektóre centra handlowe pozostają otwarte, by zapewnić klientom dostęp do usług, niektóre wydłużają godziny handlu w pozostałe dni. To zamieszanie trochę potrwa, zanim ustawodawca nie sprecyzuje przepisów – uważa Radosław Knap, Dyrektor Generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Zdaniem przedstawicieli PRCH, największej organizacji w Polsce skupiającej firmy związane z branżą centrów handlowych, wysokie jest również ryzyko frustracji klientów w związku z koniecznością zmiany nawyków zakupowych, dodatkowo spotęgowane chaosem informacyjnym.

Informowanie o terminach zamknięcia sklepu może zmniejszyć dyskomfort związany z nową sytuacją.

– Zachęcamy przedstawicieli branży, aby z wyprzedzeniem i w sposób widoczny, powołując się na ustawę, uprzedzali odwiedzających, kiedy ich sklep lub centrum handlowe będzie nieczynne w związku z wprowadzeniem nowego prawa. W ten sposób handlowcy mogą oszczędzić klientom negatywnych doświadczeń i pomóc im przystosować się do zaistniałych warunków. To ważne, by Polacy nie czuli się zdezorientowani nowymi przepisami i mieli wiedzę na temat przyczyn zamknięcia danego obiektu – mówi Radosław Knap, Dyrektor Generalny PRCH.

Polska Rada Centrów Handlowych aktywnie uczestniczyła w dyskusjach na temat wprowadzenia ustawy i przedstawiała argumenty dotyczące jej niekorzystnych skutków społeczno-ekonomicznych dla przedsiębiorców, pracodawców, pracowników oraz konsumentów. Prowadziła również akcję „TAK dla otwartych niedziel”, której celem było prowadzenie dialogu z decydentami na temat skutków ustawy. Wskazywała błędy i sprzeczności legislacyjne oraz merytoryczne, a ostatecznie wnioskowała o jej odrzucenie przez Parlament i Prezydenta.

Wspólnie z innymi organizacjami związanymi z branżą handlowo-usługową proponowała również alternatywne rozwiązanie, które spełniałoby postulaty Związków Zawodowych, czyli zagwarantowanie pracownikom handlu obowiązkowych dwóch wolnych niedziel w miesiącu, dzięki nowelizacji Kodeksu Pracy.

PRCH_kalendarz_pion

2018-03-07 14:50:33
(fot. pixabay.com i PRCH)

68 komentarzy

 1. Matko Boska teraz tłumy ludzi będą się plątały bez sensu po mieście i nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić
  z nudów może dojść do jakiejś zamieszek,

  • I się zaczęło, w okolicach 23 w Tesco otwarte 3 kasy + bezobsługowe, kolejka jeszcze nie taka straszna, ale co się zaczęło dziać o 23 gdy ludzie (z czego jakieś 50% to studenci) tłumnie schodzili do zamykanego właśnie sklepu i wychodzili wyproszeni przez obsługę, to było całkiem śmieszne 🙂 W Auchanie równo o 22 pracownicy razem z ochroną mieli już ciśnienie, żeby wszystkich wygonić, raczej tak nigdy nie było, domyślam się że o 00:00 miało już tam nikogo nie być z pracowników, a pewnie jeszcze trochę roboty zostało. To drugie akurat na + dla pracowników, zgodnie z inicjatywą duże kary pieniężne jednak swoje robią, żaden kierownik sklepu nie będzie się przecież narażał wyżej postawionym przełożonym, nawet jeśli dla całej sieci i właścicieli taka kasa to pierdnięcie.
   Z innych spostrzeżeń, nie polecam wybierać się na zakupy pod koniec takiego dnia, wiele towarów (jak np. warzywa) znika z półek, przenoszą je do chłodni albo wyrzucają (taka podpowiedź dla freegan). Czyli koniec szabrów w weekend na produktach o krótkiej dacie ważności.
   Co do innych sklepów trzeba będzie zrobić rekonesans za tydzień, może być całkiem ciekawie 🙂

 2. Spoko!!! Nie denerujcie się – wybory już niedługo – zmieni sie – byle tylko PiS stracił trche wyborców.

  • zmień dietę bo chyba jednak nie wiesz co jesz, albo zeżarłeś/aś coś nieświeżego

   • Gościu dobrze wie co je i ma rację. Odejdą pisiory od koryta, wrócimy, kolejni przez 5 lat zrobią swoje porządki. Zobaczymy jakie będą realia i skutki zamknięcia tych sklepów, bo na razie to są tylko prognozy i narzekanie pracowników, że mniej zarobią. Jeśli u nas powtórzą się Węgry to partia rządząca ma pozamiatane 🙂
    Mi to osobiście zwisa, tyle mnie to dotyczy, że w niedzielę zakupów nie zrobię, przynajmniej trochę kasy zostanie w portfelu. Ale zobaczymy jak państwo i inni jego obywatele to odczują.

    • W niedzielę zakupy robią tylko wyjątkowo niezorganizowani i szukający nieskomplikowanych rozrywek takich jak niedzielne rodzinne wyprawy do sieci handlowych. Jeżeli chodzi o wybory to ubecy i donosiciele poprą tych, z którymi dobrze im było. Większość społeczeństwa poprze tych, którzy pracują dla zdecydowanej większości uczciwego społeczeństwa. W zarządzaniu państwem nie może być miejsca dla oszustów, donosicieli i zdrajców.

     • Lubelski Koziołek

      Wolny dzień to trzeba wykorzystać na nic nierobienie? Niedziela to czasem dla pracujących osób jedyny spokojny dzień gdzie można zrobić zakupy na cały tydzień.

     • Bo mało to oszustów jest teraz i założę się, co zresztą widać, sa tacy co na nich donoszą. Dzięki temu PiS sam się rozpada od środka i robi sobie negatywna renomę wśród wyborców.
      Przeszkadzają Ci ludzie, którzy wg ciebie są „wyjątkowo niezorganizowani i szukający nieskomplikowanych rozrywek”, nie zadawaj się z takimi i masz problem z głowy.

    • Wrócimy do koryta? Zaklinaj rzeczywistość jak Indianie deszcz. Takich bredni dawano nie czytałem. Jakim to cudem mniej zarobią, skoro do przepracowania będą mieli tyle samo godzin, 42 tygodniowo lub 168 w miesiącu jak wszyscy na umowę o pracę? Lekcje odrobione, że zapisanie bzdur się zabrałeś? Wiesz chociaż ile trwa kadencja Sejmu? W kołchozowej unii, markety w niedzielę są pozamykane ale możesz ze świeczką przed drzwiami protestować i do Brukseli skargi pisać.

     • Wypowiadasz się i próbujesz obrażać, a całe g… wiesz, tyle co Ci nagadają w mediach i z klapkami na oczach to powtarzasz dzieciaku.
      Wyjdź na świat i porozmawiaj z ludźmi którzy pracują w tych sklepach, średnio co miesiąc będą zarabiali jakieś 150 zł mniej z ich i tak niewielkiej wypłaty, nie wspominając o studentach którzy pracują tylko w weekendy. Gdzie oni ci wyrobia te twoje 168 godzin (w ogóle zastanów się skąd to wziąłeś, nie każdy miesiąc ma 168 godzin pracujących, tym bardziej, że ta suma wychodzi jedynie jak pracujesz na pełny etat po 8 godzin, nie więcej).
      Chcesz szukać otwartych sklepów w niedzielę w UE? Jedź na Węgry o ile Ci rodzice zasponsoruja taka wycieczkę.
      Możesz się pochwalić ile trwa kadencja sejmu, skoro zadałeś takie pytanie, najwidoczniej nie znasz na nie odpowiedzi…
      I jak mówiłem, mało mnie to obchodzi czy będą te niedziele bez handlu czy nie, jeden dzień przeżyję, najwyzej piwo kupie na stacji czy w monopolowym, ciebie jednak widzę bardzo zadek boli na sama myśl, że będą też niedziele handlujace, co już jest trochę chore.
      Podsumowując tą Twoja żałosna wypowiedź, jeszcze raz polecam zapamietać pierwszą taką niedzielę i jaki bedzie miała skutek, bo jestem pewien, że bez dobrych cyrków w okolicach weekendu nie obędzie się, a potem za X takich niedziel będzie można dopiero wyciągąć wnioski co to zmieniło i czy na dobre czy na złe.

 3. A ja jak tak, to zrobie na złość i do kościoła nie pude i już i moja rodzina też. Zawsze po kościele chodziłem do Biedronki na zakupy a teraz co ??? zamknięte tak !!!, co ja w niedzielę teraz będę robił ??? Tak trafiłem nie raz na jakąś super promocję a to tańsze szczoteczki do zębów albo papier toaletowy a teraz co zamknięte. Jestem dorosły i samodzielnie myślący i wiem kto za tym stoi a do kościoła nie pude, nie pude i już zrobię na złość !!!

  • Widzisz, ja nie chodziłem przed zakazem i nie będę chodził po więc mi to lotto.

 4. Dla niektórych świat się kończy bo w niedziele sklepy zamknięte ludzie litości z rodziną spedzcie czas !
  Poza tym nie kazdy pracuje po 24 godziny na dobę i można się zorganizować żeby zakupy zrobić nie przesadzajmy poza tym współczuję ludziom którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić bo w niedziele będzie zamakiety sklep haha
  Wreszcie ktoś mądry pomyślał nareszcie !

  • No właśnie z rodzinami spędzali niedziele w galeriach i centrach handlowych.
   I nie wydaje mi się, żeby teraz z rodziną poszli w niedzielę do galerii sztuki czy innego przybytku tego typu.

  • A jak ktoś nie ma rodziny to co ma robic?

 5. Ciekawe jak długo to się utrzyma? Na Węgrzech tylko rok i wszystko wróciło do normy. PiS ukręcił sobie bat na własny tyłek, z pewnością jego wyborcy nie będą zadowoleni…

  • Pis sobie grabi i Ustawą dekomunizująć – po ograniczeniu esbeckich emerytur i nikłych podwyżkach dla zwykłych zjadaczy chleba, może się okazać, że moherowych głosów zabraknie, żeby wygrać wybory.
   Uwzględnić też muszą, że za każdym niezadowolonym wyborcą murem stoją ich rodziny.

   • jednak sondaże pokazują co innego.

   • w większości zachodnich państw jest zakaz handlu w niedziele

    • Zakaz niedzielnego handlu obowiązuje w 9 z 28 krajów UE,to jest dla Ciebie większość? Poza tym równie restrykcyjny jak u nas tylko w dwóch.To trochę tak jak z tym ogromnym poparciem dla PiSdzielców.

     • Łżesz jak pies ale u totalnie zazdrosnych o władzę popaprańcow to normalne. Co do poparcia, Bul Komórski też miał 70% tak jak wy teraz 20. Módl się do Lenina o chociaż 5 % bo z PSL-em na śmietniku historii parlamentarnej wylądujecie. Poubecki elektorat wymiera a szwindel z nieważnymi głosami już nie przejdzie.

   • kapturzak pustelnik

    mohery teraz ze świeczkami na ulicy stoją i nic nie wiedzą co się dzieje

 6. Jak żyć, jak żyć? Podobno zgodnie z postulatami sierpniowymi mają zrobić wolne soboty (kiedyś były). Koonieeec świata! Bezrobocie spada, masło tanieje, pieniądze rozdają, jak żyć? Dla zmieszanych i roztargnionych podaję receptę – krótko!

 7. A ja chodzę do kościoła jak chcę…i jednocześnie współczuję tym co pracują w niedzielę,sam kiedyś pracowałem na stacji paliw….wiem jak to smakuje…przyjedzie ci taki wiesiek,tankuje swoje tico za 20pln najlepiej do pełna i śmieje się z ciebie że on ma wolne a ty za najniższą krajową stoisz za kasą…jestem za a nawet przeciw.

 8. qUWA państwo wyznaniowe robią….

  • Heh, Nuemcy też są państwem wyznaniowym? Nie wiedziałem, ale wiem że tam obowiązuje zakaz handlu w niedzielę i jakoś ludzie dają radę się zorganizowac i zrobić zakupy na tygodniu. Pozdrawiam

  • rzeczywiście straszne nie można w niedzielę pracować nie o take Polske walczyłem

  • Jest wielu takich co dla nich jedyną religią jest to, że codziennie zaczynają dzień od wyrażania nienawiści do katolików. Można tylko pośmiać się z nich, że codziennie odprawiają swoje modły.

 9. pracuje 6 dni w tygodniu na swoim, jedyny dzień na większe zakupy- niedziela. dziękuję panowie politycy za organizowanie mi życia, bez was na pewno bym sobie nie poradziła. byle do wyborów.

  • Zmień pracę i weź kredyt jak poradził ci twój guru analfabeta.

  • jakoś miliony ludzi na zachodzie (bo tam jest zakaz handlu w niedziele) sobie radzą.Widać jesteś bardzo niezorganizowana albo po prostu zakupoholiczka z ciebie.

  • W niedzielę ty stań za ladą sklepu.

  • Skoro pracujesz tylko 6 dni w tygodniu, to nie każ pracować innym przez 7 dni.

 10. Dlaczego tak się wszyscy irytują przecież w Europie zachodniej, na którą się powołują zwolennicy PO zakaz taki jest normą Na 500+ też płakali że nie będzie pieniędzy że PiS rozdaje, a większość bierze i pisze jakie to PiS złe ! To się nazywa polski cynizm !

  • Bo od tego „na siłę zrobionego wolnego” jako pracownik usługowy więcej kasy nie dostanę, a może i mnie zwolnią! Na zachodzie ile więcej kupię paliwa, chleba za pobory na takim samym stanowisku. Emerytom rozumiem że nie przeszkadza że ktoś mniej zarobi!

  • Nawet w bardzo bogatej Szwecji sklepy są otwarte.Ta twoja norma,to zaledwie kilka państw.Ale skąd masz o tym wiedzieć? W TV Trwam tego nie powiedzą.

 11. Ja uważam, ze ci ludzie którzy są za zakazem handlu powinni w niedzielę nigdzie nie chodzic … do restauracji bo tam pracują ludzie. Na lody, do kina, na stację paliw, do apteki, nie powinni jeździć autobusami. W końcu kierowcy tez ludzi. Nie powinni włącząć telewizora i radia, bo przecież tam też pracują ludzie. Czemu nie mieliby spedzać niedziel z rodzinami? To gorsi ludzie? Elektrownie, pracownicy wszelkich fabryk. Wszystko powinno być zatrzymane i powinno się pozwolić by ludzie spędzali czas z rodzinami a nie przed głupim telewizorem. To chyba gorsze niż spacer po galerii, więc koniecznie wyłaczyć nadawanie w niedzielę. No i wszelkie festyny, mecze, imprezy. Dlaczego inni ludzie mają pracować dla waszej rozrywki. Niech spędzą czas z rodzinami !! No i pracownicy macdonalda !!! Koniecznie zamknąć na niedzielę. Oni też mają rodziny !!! Naprawdę !!!

  • Małpa pod kopułę ci nasrała czy serio taki głupi jesteś, są zawody które wymagają poświęcenia jak lekarz nikt nie wybiera kiedy zachoruje będzie miał zawał czy inny wypadek, tak samo elektrownia myślisz pewnie że elektrownie to się włącza jednym przyciskiem on/off ?

   • Duże sklepy uważasz mają taki wyłącznik? Zapytaj pracujących w takich czy są zadowoleni ze zmiany. W soboty będą pracować dłużej,nawet do północy,potem trzeba „ogarnąć” sklep,a w nocy z niedzieli na poniedziałek szykować wszystko to otwarcia sklepu w poniedziałek.Dotyczy to nie tylko dużych sklepów,tych mniejszych,działających całodobowo na przykład też. Do tego na 100% wbrew zapewnieniem naszych dobroczyńców będą redukcje etatów.Znajomy mający kilka sklepów,w tym dwa całodobowe już o tym mówi.

    • Mam zbyt duże doświadczenie w pracy w marketach i nie tylko jako sprzedawca; napiszę ci jedno. Pieprzysz jak potłuczony.

     • Po co sobie strzępicie język czy raczej zuzywacie klawiaturę na te sprzeczki i licytacje? Spokojnie i powoli, czas pokaże kto miał rację i jakie będą skutki tej decyzji. Poczekamy, zobaczymy.

 12. Myślę, że osoby które nie będą pracowały w niedzielę bogatsze się od tego nie zrobią bo nikt im za ten wolny dzień nie zapłaci. Problem to zrównoważony czas pracy, a nie brak wolnej niedzieli. Co z tego, że kupić nic nie można, jak siłownie z pracownikami i infolinie z konsultantami – pracują dalej a zarabiają w dzień wolny jak i świąteczny tak samo jak od poniedziałku do piątku. O pogotowiach i straży nie wspomnę ale oni nie dostają 1400zł! Trzy razy dniówka za soboty, 4razy dniówka za niedziele i dzień świąteczny i po problemie!

  • Tak się tylko mówi, mąż ma dyżury nocne które w godzinach 21-7 powinny być na wyższej stawce a i tak policzone jest tak jak pasuje pracodawcy i pomimo pracy na pełny etat dostaje najniższą krajową

   • Bo tak jak inni, jest oszukany przez system „zrównoważonego czasu pracy”, a prawo powinno chronić właśnie w takich przypadkach! Od tego są przepisy a nie od- na siłę robienia „wolnego” i to tylko dla wybranej grupy zawodowej! Wiem jedno jak się mówi „o płacić więcej” to zrzeszenia pracodawców nabierają wody w usta, wolne TAK, ale płacić o NIEEE!

  • Rafał Słowikowski

   Zgadzam sie!
   Państwo nie powinno decydować o tym czy mogę zrobić zakupy.
   Byłbym za tym aby tak zorganizować przepisy aby:
   1. Nie można było zmusić pracownika do pracy w niedzielę i święta.
   2. Wynagrodzenie w takie dni, powiedzmy ustawowo stawka x3,
   3. Brak „furtek” dzięki którym przedsiębiorcy mogli by obchodzić regulacje.

   • Po pierwsze, Państwo nie decyduje o tym czy możesz robić zakupy, no chyba , że nie masz 18 lat, to alkoholu nie kupisz. Co do pozostałych wymysłów
    -Pracownik podpisuje umowę o pracę w której wyraznie stoi, że godzi się na pracę zmianową jak i w niedziele. Nikt nikogo nie zmusza, jego wybór, czy się godzi na takie warunki.
    – Wynagrodzenie x 3? Markety bez ustawy zamkną swoje drzwi.
    – brak furtek? To w końcu chcesz zrobić zakupy w niedzielę czy nie? Bo to akurat blokuje otwieranie.
    Skończ szkołę, poznaj realia życia, a nie spod klosza rodziców świat chcesz zmieniać

 13. iiiiii prawidłowo — w końcu niedziela jest dla rodziny … Ci co marudzą to chyba nie pracowali w weekendy, nie wiedzą,że weekend dzieci w domach a rodzice w pracy — czas zmian nastąpił .. dużo rodzin teraz będzie mogło spędzić czas ten wolny ze swoimi pociechami — w końcu jezior nie zamykają 😉

  • Ja pracowałam w niedziele, ba …. nawet w święta. I uwazam ze niesprawiedliwe jest ze nie zamykaja wszystkiego. A nad jeziorem zapewne do sklepiku lub do baru nie zajdziecie? A jak pojedziecie nad jezioro i trzeba zatankować to z pewnością szukacie stacji bezobsługowej? Zeby przypadkiem pracownikowi na stacji paliw nie świecić po oczach rodzinną wycieczką kiedy jego rodzina siedzi w domu bo on musi tankować takim jak Ty?

   • Każdy za swoją pracę powinien dostawać godziwe wynagrodzenie, a za niedziele i święta powinien dostawać kilkakrotnie więcej, a nie tak jak teraz zmianowy i zrównoważony czas pracy. Protestujmy przeciwko takim zmianom na gorsze! Bo nikt na tej ustawie nie zyskuje, a tylko utrudnia nam życie.

 14. Chyba krótko to bedzie,jak tak mysla o rodzinach to moze wyrównac zarobki z Unią ?

 15. Bardzo dobrze we wszystkie niedziele powinien być zakaz handlu.

 16. Jan nierzetelny

  W czym lepszy sort kasjerek z bierdonki jest lepszy od gorszego sortu kasjerek z orlenu ?

 17. I bardzo dobrze, ciepło ma być to wynocha na rower czy coś, a nie na zakupy.

 18. Dobrze jest jak jest po co to zmieniać ale wiadomo to polska najgorszy kraj

  • komu dobrze ? pewnie jesteś jednym z tych „studentów” co to w niedzielę od rana po piwa do marketu naginają

 19. pracownik smieciówki

  I BARDZO DOBRZE. WSZYSTKIE NIEDZIELE MUSZĄ BYĆ WOLNE OD HANDLU. P O P I E R A M!

 20. Kto jest za niedzielami z czynnymi sklepami? Niech sam w ten dzień zasuwa do swojej pracy.

 21. Większość to jakieś dzieciaki komentarze piszą nie znając nawet ustawy. Zakaz dotyczy sklepów wielkopowierzchniowych. Sklepiki będą otwarte jeśli właściciel stanie za ladą. Podstawowe produkty kupicie,bez napychania kieszeni zachodnim właścicielom i kosztem czasu, który matki i ojcowie mogli by poświęcić swoimi dzieciom.

 22. żarcie jest tak zakonserwowane chemią że można zakupy robić raz w tygodniu. Jestem za zamkniętymi sklepami w niedzielę

 23. !!!!!!!!!!!!!!!!

  Germanizacja, rusyfikacja a teraz unizacja. I to ostatnie cholerstwo zrobiło społeczeństwu polskiemu największe pranie mózgu

 24. Zróbcie wreszcie remont balladyny a nie tam handlu bedziecie zakazywać !

  • Nie zrobią harry, skarb państwa będzie za dużo kosztowała ta decyzja, na remont balladyny już nie będzie hajsu.

 25. Kto cos wie czy gielda na elizowce bedzie tez zamknieta?

  • Dobre pytanie, bo kiedy rolnik teraz będzie sprzedawał jak na tygodniu pole obrabia, a w weekend ludzie mają czas kupić jego zbiory. To samo pytanie co do komisów samochodowych.

 26. Do kościoła będą tłumnie chodzić

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie