Znalazł torebkę z pieniędzmi. Policjanci odszukali właścicielkę gotówki

Mieszkaniec Lubyczy Królewskiej na chodniku znalazł torebkę z pieniędzmi i zaniósł ją na posterunek policji. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę, która zgubiła gotówkę w pobliżu banku.

W poniedziałek rano na posterunek policji w Lubyczy Królewskiej przyszedł mężczyzna, który znalazł na ulicy torebkę z pieniędzmi. Jak się okazało było w niej ponad 2500 zl.

Miejsce znalezienia torebki było w pobliżu jednego z banków, więc funkcjonariusz udał się tam, aby ewentualnie ustalić czy ktoś nie pobierał takiej kwoty. To pozwoliło na ustalenie właścicielki zguby. Policjant zostawił swój numer telefonu, na wypadek gdyby ta zgłosiła się do banku.

Po około godzinie policjant otrzymał telefon z banku z informacją, iż w jednym ze sklepów budowlanych jest 88-letnia kobieta, która płacąc za piec stwierdziła brak pieniędzy, które wypłaciła rano. Dzięki pomocy kilku uczciwych ludzi ta historia ma szczęśliwy finał. 88-letnia kobieta, której się zepsuł piec mogła sfinalizować zakup.

Kobieta wyjaśniła, że chciała schować pieniądze do specjalnej wewnętrznej kieszeni w kurtce i widocznie jak wsuwała tam torebkę to zamiast do kieszeni pieniądze wypadły jej na chodnik, czego nie zauważyła.

Zachowanie mieszkańca Lubyczy Królewskiej i pracownika sklepu zasługuje na pochwałę, dzięki ich reakcji i zainteresowaniu 88-latka odzyskała swoją zgubę.

2018-03-07 13:26:11
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. Ty lepiej z polityką tutaj nie wyjeżdżaj bo jak Ci ludzie zaczną wymieniać przykłady złodziei z PO i ich kolesi z „nadzwyczajnej kasty” to miejsca tu zabraknie.

  2. Ciekaw jestem czy czy ci uczciwi ludzie mieli jakiekolwiek podziękowanie od tych zgubili . .http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,15623,0,0,0,Wzorowa-postawa-mieszkanki-Bilgoraja.html

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska