690 680 960

Najpierw się włamał, potem zasnął na miejscu przestępstwa

Kraśniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy jednego z bloków w Kraśniku. Jeden z włamywaczy spał na miejscu przestępstwa.

We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do piwnicy bloku mieszkalnego w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Poszkodowany zgłosił, że zginęły mu m.in. elektronarzędzia.

Jak się okazało na miejscu, złodzieje włamali się nie tylko do tej jednej piwnicy. Policjanci ujawnili ślady uszkodzeń jeszcze w trzech innych pomieszczeniach.

Mundurowi prowadzący na miejscu czynności zauważyli mężczyznę śpiącego na podłodze jednej z piwnic. Był to jej nietrzeźwy właściciel. Tuż obok niego stróże prawa znaleźli łupy skradzione niedawno sąsiadowi oraz rozerwaną kłódkę.

Funkcjonariusze obudzili mężczyznę, ten nie potrafił powiedzieć skąd się w jego piwnicy znalazły skradzione przedmioty. 38-latek przyznał, że alkohol spożywał jeszcze z innym mężczyzną.

Operacyjni ustalili, że część skradzionych z piwnic przedmiotów już mogła trafić do pobliskiego lombardu. Sprawdzenie przyniosło efekt. Właściciel okradzionej piwnicy rozpoznał zastawioną w lombardzie wyrzynarkę.

Oprócz 38-latka do aresztu trafił także 39-latek. Jak mężczyźni wytrzeźwieją, złożą wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

2018-03-07 15:54:22
(fot. Policja Kraśnik)

14 komentarzy

 1. To było szybkie działanie, jeszcze się złodziej nie obudził.

  • Wieśniaczka na szpileczkach

   Najważniejsze, że nie może mówić, że go tam nie było.

 2. Prawdziwy Polski przestępca. Wie, że w razie wpadki darmo jeść dadzą, ciepło w zimie, telewizja to co się będzie przejmował.

 3. Ta praca była tak wyczerpujaca, że bardzo zmęczony zasnął gdziekolwiek.

 4. Bo LKR to stan umysłu najlepiej widać to na drodze

 5. taki sasiad to skarb…

 6. Czy to czerwonoskóry Leszek ?

 7. malo wiecie to co pierd…cie?

 8. tak to leszek ale nie mowcie za duzo o tym dobrym czlowieku

 9. ten pierwszy komentarz byl dla policji bo mniej wiedza niz mysla:) wkurza mnie ze dostanie ten co najmniej zrobil w tej sprawie

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas