Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nadmiernie zużyte opony w ciężarówce, za kierownicą 36-latek bez uprawnień. Jednak to nie wszystko… (zdjęcia)

W trakcie kontroli kierowcy ciężarówki wyszło na jaw, że 36-latek nie posiadał odpowiednich uprawnień, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC oraz miał nadmiernie zużyte opony. Mężczyzna został ukarany 4 mandatami, co więcej sporządzono wniosek do sądu oraz przeciwko kierowcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne.

W miniony piątek lubelscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego marki DAF. 36-latek wykonywał usługę transportową.

Podczas sprawdzania kierującego oraz pojazdu mundurowi ujawnili, że kierowca nie przestrzega czasu pracy kierowców (brak włożonej karty do tachografu). Co więcej, 36-latek nie posiadał odpowiednich uprawnień, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. W trakcie kontrolo wyszło na jaw, że pojazd ma nadmiernie zużyte opony.

Na 36-latka funkcjonariusze nałożyli 4 mandaty na kwotę 2550 złotych. Mężczyzna stracił też prawo jazdy kategorii „B”. Ponadto wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek do sądu za brak uprawnień do kierowania. Dodatkowo sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do Funduszu Gwarancyjnego oraz do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego i nałożenia kolejnej kary.

Nadmiernie zużyte opony w ciężarówce, za kierownicą 36-latek bez uprawnień. Jednak to nie wszystko… (zdjęcia)

Nadmiernie zużyte opony w ciężarówce, za kierownicą 36-latek bez uprawnień. Jednak to nie wszystko… (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

18 komentarzy

 1. toż to świadome narażanie, życia i zdrowia innych uczestników ruchu!!!

 2. A ilu takich jeszcze jeździ których nie zatrzymano i im się udaje stwarzać zagrożenie na drodze. Brak słów, taka nieodpowiedzialność !!!

 3. Bez PJ,bez OC ,bez tacho no i transport w końcu zaczyna się opłacać …a na tych oponach jeszcze by obleciał do końca wakacji a potem by się pomyślało

 4. Mówmy wprost to potencjonalny zabójca , a w mandacie jednego zera minimum brakuje.

  • Potencjalni zabójcy jeżdżą w beemach.

   • Statystyki wcale tak nie wyglądają, ale internetowi znafcy mają źródło informacji w postaci lublin112. I taki ktoś myśli sobie, ze głównie samochody tej marki mają kolizję i wypadki. Sam aktualnie jeżdżę skodą, ale miałem bmw i bardzo dobrze się jeździło, polecam każdemu kogo stać na zakup i późniejsze wydatki, których jest bardzo dużo aby utrzymać należyty stan pojazdu. Ps skodą spowodowałem niezłego dzwona a bmw przez 4 lata nie.

 5. To że dzban nie miał prawa siedzieć za kierownicą niepodlega dyskusji ALE to że przy 35° jedzie na takiej oponie nie umiem nawet nazwać

 6. no proszę i to nie obcokrajowiec tylko rodzimy głupek

 7. DAF – dojedziesz ale fartem ?

 8. I jak w tym kraju ma być dobrze. Jedzie człowiek, bez uprawnień, bez OC, bez przeglądu, na oponie gdzie już warstwę kordu widać, pojazdem ciężarowym i po prostu dostaje 2,5 k zł mandatu. No wiadomo dostanie karę za brak OC itp., prawo jazdy B mu zabiorą. I co? Jedyne co mu państwo zrobi to wydoi go z pieniędzy bo ma (lub będzie miał) do zapłacenia: mandaty, karę za brak OC i karę z ITD. I tyle, proszę się rozejść. No to jak ma być dobrze w tym kraju? Może powinien dostać jakiś areszt, jakąś bardzo uciążliwą karę. Żeby nie miał okazji wsiadać za kółko żeby sobie to przemyślał, że nie ma jak zarabiać bo nawywijał za dużo. A tak opłaci haracz państwu i może dalej wsiąść i jeździć bo już teraz nie miał papierów i jeździł. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze, że tylko kary finansowe bolą. Czasami to za mało.

  • Za jazdę rowerem po 2 piwach dostałby tyle samo.

  • Wielu kierowców traktuje mandat nie jak karę, ale jak opłatę za usługę. A w tym przypadku mandat 2,5 tys. zł to kwota naprawdę śmieszna w porównaniu z kosztami wyrobienia uprawnień na PJ kat. C+E, zakupu nowych opon do ciężarówki, ubezpieczenia takiego pojazdu. Trzeba zatem powiedzieć wprost – takie kary nie odstraszają od popełnienia czynu zabronionego, ale przeciwnie – zachęcają do niego.

   • 2.5 mandat, 15000 itd , 9000 ufg plus kara w sądzie. Nadal twierdzisz że to opłata manipulacyjna ?

 9. Będziesz go utrzymywać jak pójdzie siedzieć?

  • Utrzymywanie skazanego w ZK tanie nie jest, ale wychodzi znacznie taniej niż szkody, straty społeczne, gdyby przestępcy nie ponosili kary, bo wtedy kradzieży, morderstw, wypadków byłoby więcej.
   Rolą kary, jest także odstraszanie innych przed popełnieniem przestępstwa. I ja jestem w stanie płacić za utrzymanie więźnia, wiedząc, że dzięki temu np. na drodze będzie bezpieczniej.

   Może kilku przewoźników, czy kierowców, bojąc się tego, że pójdą siedzieć, zadbają lepiej o stan pojazdów, czy odmówią kierowania niesprawnym pojazdem.

  • Rolą kary, jest także odstraszanie innych przed popełnieniem przestępstwa. I ja jestem w stanie płacić za utrzymanie więźnia, wiedząc, że dzięki temu np. na drodze będzie bezpieczniej.

   Może kilku przewoźników, czy kierowców, bojąc się tego, że pójdą siedzieć, zadbają lepiej o stan pojazdów, czy odmówią kierowania niesprawnym pojazdem.

Z kraju

Sport